25 Eylül 2014 #2706838

Telpa-General Mobile 10 Günlük Telefona Tamir mi Yapılır?

Telpa Garantili Discovery 2 cep telefonu aldım ama daha 10 gün geçmeden ürünün şarj girişi arıza yaptı. Firmaya gönderdim ama ekrandan ürün teknik servis takibinde onarımda olduğu yazıyor. Tüketici Kanunun ilgili maddeleri gereği arıza çıkan ürünlerin 1 ay içerisinde yenisi ile değişimi gerekmekte olup, Telpa firmasından halen cevap yok. Çünkü ürün ayıplı mal sınıfındadır ve daha doğru düzgün kullanılmayan bir cihaz nasıl olur da hemen arıza yapar ve firma kullanıcının formadaki değişim talebine rağmen ürünü onarmaya kalkar? Tüketici hakem heyetine şikayet ve dava açma hakkım saklı kalmak üzere ürünün acilen değişimini talep ediyorum.

Fatih 981 Okunma

Cevaplar

  • Fatih10 Ekim 2014

    Telpa mı. Allah düşürmesin

  • Fatih26 Eylül 2014

    Servis kayıt no: 2014/345334 daha on günlük telefonu değişim talep ediyoruz relefon bataryası arızalı değişime gerwk yok denerek geri gönseriliyor. Sevgili arkadaşlar, bir firma düşünün tüketiciyi koruma kanunun 8.maddesinin 2.bendinde yer alan ayıplı mal konulu maddesini yok sayarak ürünümü değiştirmiyor. Bundan sonra tüketici hakem heyeti kalıyor. Siz siz olun, alırken bir kez daha düşünün.. bu olayın çözümleninceye dek takipçisi olacağımı belirtmek isterim. ALLAH bir daha telpa'ya işimi düşürmesin. ama kanunlar boşuna değildir bunuda hatırlatmak isterim.

  • General Mobile Temsilcisi25 Eylül 2014

    Değerli Müşterimiz, Profilinizde yer alan bilgilerinizden servis kayıtlarınıza ulaşamadık. Cihazınıza ait imei numarasını ve kargo takip numarasını paylaşmanız durumunda servis kontrollerini sağlayarak tarafınıza sağlıklı bilgi iletebilir konu hakkında yardımcı olabiliriz. Bize her konuda http://www.telpabayi.com/destek/ ve (0212) 371 15 00 nolu müşteri hizmetlerinden ulaşabileceğinizi, cihazınızın servis durumunu http://www.telpa.com/ teknik servis linkinden hızlı bir şekilde kontrol edebilceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla Telpa

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön