General Mobile Ücret Talebi Kırık Yok Çatlak Yok Sıvı Teması Yok

Murat Murat07 Aralık 2019 09:48

Servis garantili ürüne ücretli işlem problemi;

Servis fişi 35712***5297 no... Olan Cihazımı şebeke problemi ve ekranda kalibrasyon eksikliği, kendi kendine istem dışı çalışması nedeniyle servise götürdüm cihazımı ilk kez servise götürdüm ve cihazımın şasesinde eğiklik olduğunu ve ekranın değişmesi gerektiği belirtildi ve 200 TL ücret istendiği bildirildi bu cihazda kırık yok çatlak yok sıvı teması yok.

Kullanıma bağlı eğiklik deniliyor. Şasi eğikse neden yeni ekran takılıyor? Kendim dünyada büyük pazara sahip bir beyaz eşya servisinde yetkili servis de uzman teknisyen olarak görev almaktayım. Prosedür gereği cihaza dışarıdan herhangi bir müdahale edilmemesi gerektiğini çok iyi biliyorum.

Sadece servise götürdüm. Cihazdaki pil fiziksel olarak büyük ve kalın. Şarj olurken ısınmada mevcut. Cihazın şasesi, orijinal şarj aleti ve kablosu ile şarj olurken ana kartı örten kalitesiz, plastikler kullanıldığı için ısınma kaynaklı eğiklikler olabileceğini ifade ediyorum ve eminin. Forumlardan okuduğum kadarıyla öncelerden bu tip cihazlara garanti içi işlemler yapılmış üretici kaynaklı üretim hatası olan cihazlarda sürekli böyle sorunlarla karşılaşıp zarar ettiğini ve kendini kurtarmak adına bedeli müşteriye yansıttığını düşünüyorum.

Servisteki teknisyeniniz bana bende aynısı var bende neden olmuyor diyor. Ben bu cihaza ek garanti satın aldım. Cihazın 2 yılı aşkın garantisi daha mevcut bu cihaza neden garanti dışı müdahale ediliyor. Cihazın Kullanma kılavuzunda cepte taşınamaz denmiyor. Forumlarda okuduğum üzere cihazda kronik sorun olarak görülen arıza bu. Benim sorunum değil konu ile ilgili yardım bekliyorum. Eğer ürüne garanti dışı müdahale edilecekse yaptırmış olduğum ek garantiyi iptal edin ücret iademi gerçekleştirin. Ya da müşteri memnuniyeti adına kırık çatlak vs... Olmayan cihazım garanti içinden müdahale edilsin.

 • - Görüntüleme
 • 2Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Mesut 09 Mart 18:33  

  Tüketici Hakem Heyetine müracaat etmenizi öneririm batıyorlar günü kurtarmak için bu yola başvuruyorlar.

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Murat 09 Mart 18:42  

  Haklısınız hocam. Faturayı temin edemediğinizden başvuramadık. 200 TLye yaptırıp sattım. Bir daha sokmam hayatta evime. Çok beğenenler olabilir benim şansıma.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler