20 Temmuz 2018
#10683950

General Mobile Telpa Servis Garanti Kapsamında Tamiri!

2016 yılında telefon satan bir arkadaşımın tavsiyesi ile General Mobile Discovery Elite Plus siyah black cep telefonu satın aldım. 2017 yılın da ekranı çatlak garanti dışı dendi 400 küsür TL tamirat ücreti ödedim ekran değişti. (akşam görüşmeler yaptım yatarken sehpanın üzerine koydum sabah ekran yok) servisten geldikten sonra kamerası net çekim yapmamaya başladı tekrar servise gönderdim; yapıldı geldi sözde. Servisten geldikten sonra ilk önce İzmir de bir telefon satıcısın da ekran koruyucu taktırmak istedim 3 adet ekran koruyucu denedi olmuyor abi dedi ücret bile istemedi.


Daha sonra Aydın Nazilli de telefon satış ve tamiratı yapan arkadaşıma gönderdim oda telefonda bir tuhaflık var ekran koruyucu tam olmuyor dedi. Ben çok önemsemedim. Kameranın olduğu noktayı hafif sıkarsam odaklama yaptığını fark ettim. Bu aya gelinceye kadar bu şekilde idare ettim. Oğlumun kep töreni için törene gittim orada çekim yapmak istedim ve tüm resimler çok kötü çıktı. Baktım hala garantisi var Telpa'ya servise gönderdim. Bugün mesaj geldi 685 TL servis ücreti isteniyor. Telefonla 0850 955 15 15'i aradım hanımefendi bana döneceklerini söyledi biraz önce servisten ses çıkmayınca Telpa cihaz takip kısmına girdim 685 TL'yerine 480 TL yazıyor? Tekrar 0850 955 15 15 i aradım telefona çıkan hanımefendi bu ücret ödenmez ise tamiratın garanti kapsamında yapılamayacağını söyledi. Bu kadar terbiyesizlik olamaz. Telefonumu servise gönderene kadar aldığım özel kılıf için de korudum ve her ne kadar kamera bölümü (üst kısım) tutmasa da ekran koruyucu kullandım.


Servis notu: (Teknisyenin notu ekran yamuk batarya ara film ve arka kamera arızalıdır onarım bedeli 685 TL) Bu ekranı takan Telpa bu kamerayı tamirat yapan da Telpa. Batarya ara film telefonu açmadım ki kurcalayayım; kamerayı tamir eden de Telpa. Gerçekten severek kullandığım adı gibi elit bir cihaz olmasa hiç uğraşmam lakin yukarı da belirtilen ekranın yamuk olması suçu benimle ilgili olamaz çünkü ekrana müdahale eden de Telpa. Bu yanlışlığın düzeltilip telefonumun tamiratının garanti kapsamın da yapılmasını talep ediyorum.

Tamer Tamer 9.431 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları