sta-1-hoverYetersiz Çözüm

General Mobile & Telpa Servis Değişim Problemi

Ufuk Ufuk13 Ağustos 2019 15:54

Daha önceki şikayetimde 04.06.2018 tarihinde aldığım General Mobile Gm5 Plus marka 9 kez servise giden 2 kez ana kart değişimi yapılan telefonumu değişim talebiyle Telpa İzmir Vmy servise değişim talebi ile teslim ettikten sonra 48 gün boyunca telefonsuz bırakılarak mağdur edildiğimi yazmıştım. Değişim için ilk olarak internette Telpa cihaz takipten "muadil onayı bekliyor" yazısını gördükten sonra 02 Ağustos'ta Telpa çağrı merkezince arandım ve stoklarında Gm5 Plus bulunmadığı ve tekrar gelmeyeceği bilgisi verilerek, muadil cihaz için onay beklendiğini seçenekler içinde en uygun olanı 174 TL vermem karşılığında Gm8 alabileceğim belirtildi. İnternette Gm5 Plus'tan daha ucuza satılan bir cihaz için 174 TL vermeyeceğimi belirttim. Ya bana kapalı kutu yeni bir Gm5 Plus verin, ya ücretsiz bir muadil cihaz verin ya da ücret iadesi yapın dedim. Ücret iadesi yapılamayacağını belirttiler. Bende 13 ay içinde 9 kez servise gidip iki kez anakartı değişen problemli bir cihazla tekrar uğraşma riskini almamak için ücret iadesi almaya karar verdim. 05 Ağustos Pazartesi çağrı merkezince tekrar arandım ve kapalı kutu bir Gm5 Plus bulunduğu bilgisi verildi ben cihaz istemediğimi ücret iadesi istediğimi söyledim.

Israrla ücret iadesi yapmadıklarını söylediler. Hakem Heyeti'ne gidip bir iki ay daha telefonsuz kalmayayım diye çağrı merkezini arayarak ancak kapalı kutu yeni bir cihazı kabul edeceğimi ısrarla beyan ettim. Ancak 05-08 Ağustos aralığında cihazı kargolamadılar defalarca aradım ama hep işlemlerin devam ettiği söylendi. Bu arada Telpa cihaz takipten "muadil onayı bekleniyor" ibaresi "cihaz onarımı devam ediyor" ibaresi ile değişti. Bunu da çağrı merkezine sorduğumda değişim için işlemler yapılıyor diye geçiştirdiler. Sonunda 08 Ağustos'ta kargoya verilen cihazı 09 Ağustos Cuma günü teslim aldım. Eve geldim ve ambalajlı kutuyu açmaya başladım. İlk dikkatimi çeken kutunun üzerindeki t yazısı oldu (tek hat). Cihazı açtığımda ilk karşıma çıkan değişim talep ettiğim eski telefonumun servise verdiğim fatura fotokopisi oldu. Telefonu elime aldığımda yeni telefon izlenimi vermek için ön ve arkasına koruma bantları yapıştırılmış olduğunu gördüm ama öndeki bant'in üzerinde kutunun aksine GM5 Plus d yazıyordu (çift sim). Kapalı kutu sıfır cihazla değişim yapıyorlar ama kutu farklı model içindeki telefon başka model, sim yuva iğnesi eksik ve şarj yuvası yıpranmış bir şekilde ayrıca eski telefonumun fatura fotokopisi içinde. 3 gün onarım buymuş.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Ufuk 24 Ağustos 2019 09:02

Tekrar merhabalar, bayram tatili sonrası Telpa çağrı merkezini arayarak veryansın ettim benden cihazı kargoyla onlara geri göndermemi inceleme sağlayacaklarını söylediler. Neyin incelemesini sağlıyorsunuz yaptığınız üç kağıdı bilmiyor musunuz bu cihaz başka yerden mi geldi dedim. Daha fazla muhatap olmamak için dilekçemi ve evraklarını hazırlayıp Hakem Heyeti'ne başvurdum ücret iadesi alınca bir daha GM cihazlara asla yanaşmayı düşünmüyorum.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler