03 Mart 2015
#3087823

General Mobile Telefonun Şarj Soket Sorunu Var

General Mobile Discovery marka cep telefonumun şarj soket yuvası zamanla temassızlık yaparak cep tel ile beraber gönderilen şarj kablosu artık şarj etmemeye başladı. Bende yeni bir telefon şarj kablosu aldım ve cep telimi garanti kapsamında Telpa'ya gönderdim. Benden kullanıcı hatası adı altından 50 TL ücret talebinde bulundular.


Şimdi soruyorum garanti kapsamında olan teknik bir parça için neden benden ücret talebinde bulunuluyor. Şarj soket yuvası kırık şeklinde bir beyanatta bulunuluyor ama ben kırık olan bir soketi nasıl şarj edebiliyorum.
3 internetten ve Şikayetvar.com'dan yaptığım araştırmalardan şarj soket sorununun fabrikasyon hatası olduğu neden kabul etmiyorsunuz.

Hakan Hakan 1.266 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Hakan15 Mart 2015

  Tüm General Mobile discovery modellerinde olan bu sorunu garanti kapsamı dışında bırakmak binlerce insana yalan söylemek demektir. Bu sorun fabrika hatasıdır.

 • Hakan05 Mart 2015

  Yani cihazın iç kısmında oluşan bir kopukluktan beni sorumlu tutuyorsunuz. Bravo Telpa garanti servisine. Bravo telefonun yanında verdiğiniz şarj cihaz kablosuna. Ve aynı arızadan eşimin telefonunuda gönderdim ve aynı problem olmasına rağmen benden ücret istemeden garanti kapsamında yaptınız. Bunun gibi internette binlercesi var. İmalat fabrika hatası demiyorsunuz. Benim gibi insanları suçluyorsunuz. Bravo Telpa. Ya. 50 TL peşinde değilim. Servisiniz resmen çifte standartla çalışıyor bunu bilin.

 • General Mobile Temsilcisi05 Mart 2015

  Değerli Müşterimiz, Cihazınız teknik ekibimiz tarafından kontrol edilmiş ve cihaz üzerinde arızaya sebep olabilecek nitelikte kopukluk tespit edilmiştir. Bu nedenle garanti kapsamı dışında ücretli onarım yapılacaktır. Bize her konuda http://www.telpabayi.com/destek/ ve (0212) 371 15 00 nolu müşteri hizmetlerinden ulaşabileceğinizi, cihazınızın servis durumunu http://www.telpa.com/ teknik servis linkinden hızlı bir şekilde kontrol edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla. Telpa

 • Hakan03 Mart 2015

  Form numarası 49920151117179

Ziyaretçi Yorumları