23 Ocak 2014 #2252412

General Mobile Telefonumun Şarj Soketi Garanti Kapsamında Onarılmıyor

27.09.2013 tarihinde aldığım General Mobile Discovery marka telefonum 02.01.2014 günü birden şarj olmamaya başladı anında satın aldığım yerden servise yolladım. Aslında şarj sorununa kadar telefonumdan çok memnundum. Araştırınca bu şarj soketinin arızasının kronik bir durum olduğunu öğrendim. Herkeste olduğu gibi benden de garanti dışı 50 tl onarım ücreti istediler.


Telefona ihtiyacım olduğu için ödemesini yapacağım ama Tüketici hakem heyetine şikayet başvurusu yapmaya gideceğim. Hadi 3,5,100 kişide sorun olur tamam dersin bizde hata var.
Buradan çıkan sonuç, ucuz etin yahnisi yenmez. General Mobile yerine başka firmalardan almış olsaydık garanti kapsamında arızası yapılırdı.

Özgür 997 Okunma

Cevaplar

  • Özgür27 Ocak 2014

    http://www.youtube.com/watch?v=npzBhRVe_DQ Buradaki video da Genel Müdürünüz dk 10:30 da şarj soketinin arızalı olduğunu kabul etmesine rağmen hala klasik cevap vermeye devam ediyorsunuz. Bu kadar kullanıcıda da hata olmaz. Hadi ben hor kullandım diyelim ki kullanmadım. Telefonu alan 10 kişiden 11 i şarj soket sıkıntısı çekiyor. Ayrıca ödemeyi yapmama rağmen telefonumu sorguladığımda hala ödeme onay bekliyor yazıyor. Bu kadar ağır servis süresi olmaz ayıptır ya. 25 gün oldu telefonu gönderileni 18. gün servis kaydı oluşturdunuz bir 15 günde ödeme onayı dersiniz artık önümüzdeki yıla da alırım telefonu.

  • General Mobile Temsilcisi27 Ocak 2014

    "Değerli Müşterimiz; Kırık , çizik ,darbe sıvı teması vb durumlar kullanıcı hatası olarak değerlendirildiği için malesef onarım süreci garanti harici olarak değerlendirilmektedir. Saygılarımızla Telpa"

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön