General Mobile Telefondan Memnun Değilim

Bülent Bülent04 Eylül 2019 21:14

Hepsiburada.com satıcısı Mobiltek'den fatura tarihi 2 Ağustos olan General Mobile GM8 model akıllı telefon siparişim 5 Ağustos'da adresime ulaştı. Tam bir aydır şikayetlerim sebebiyle, Telpa merkez servisine 2 defa ve yakınımdaki servislerine 1 defa giderek ve her defasında çok değerli zamanımı sarf ederek ve sonuç alamayarak geri döndüm. Şarj olurken aşırı ısınma ve hoparlör açık konuşma sırasında karşı tarafın ses alamayışı şikayetlerim için yazılım sorunu diyerek ve Android 9 güncellemesi yerine Android 8.1'i geri yükleyerek sözüm ona çözüm ürettiler, ancak yeterli olmadı. Ses sorunu çözüldü ve fakat aşırı ısınma sorunu devam ediyor. Geçen 30 günlük süre zarfında telefonun değişimi yönündeki talebim maalesef karşılanmadı. Şu durumda, telefonumu güvenli şarj edebilmek için iki yol denemeye mecbur durumdayım:

1) Şarj sırasında telefonu kapatıyorum. Fakat yeterli olmuyor. Bu yüzden 2) tek dolumda %100 şarj yapmak yerine şarjı aralıklarla yapıyorum. Telpa'nın Mecidiyeköy merkezine bir kere daha (3. Defa) gidebilirim, ancak olumlu netice üretecek bir kurumsal kimlik ve felsefe bulunduğundan şüpheliyim. Şikayetvar'da Telpa'ya 319 şikayetten sadece 6 teşekkür gelmiş ve memnuniyet yüzdesi 12... General Mobile ise 1358 şikayetten sadece 16 teşekkür almış ve memnuniyet yüzde 9... Bu manzara karşısında buraya yazmış olmamın bile pek anlamlı olmadığı görülüyor? Daha önce Discovery modelini şikayetsiz kullandığım ve GM8 modelinin de birçok yönünü beğendiğim bu markanın, satış sonrası hizmetinde yüzde yüz müşteri memnuniyetini hedeflemiş/kalıcı çözüm üreten bir performans sergilemekten nasıl bu kadar uzak düştüğünü anlamakta güçlük çekiyorum.

Eğer, şimdi şikayet yazdığım bu değerli kulvara alışveriş öncesinde bakmış olsaydım, yukarıda verdiğim sayılar sebebiyle bu telefonu almaya çekinirdim. Bu, böyle olmamalıydı/olmamalıdır. Şu halde, mâdem ki ilgi markanın yazılım ortağı Google'dır ve mâdem ki gelene gidene yazılım sorunu diyerek çözüm (!) üretilmektedir. Meseleyi, bir de Google sormak/açmak müşteri hakları/müşteri memnuniyeti açısından belki de kalıcı çözümler üretilmesine imkân sağlayacaktır?! Kim bilir?! Google bilir!

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler