06 Kasım 2018
#11113305

General Mobile Teknik Serviste Garantiden Çıkarılan Cihaz!

Evet fıkra değil yaşanmış gerçek! Garantiye ekran değişimi ve şarj problemi için verdiğim cihaz için 1025 TL masraf çıkarıldı. Aldığımda 1000 TL bile değildi, şimdi sıfırı 1250 TL. Sebep sıvı teması, ben bilmiyordum eşime sordum bardaktan biraz su sıçramış. Ana kartı değişmeleri gerekiyormuş böyle durumda, prosedürleri böyleymiş General Mobile telefon alırken bunu bilin! Yağmurlu havalarda, nemli havalarda filan telefonunuzu kullanırsınız biraz su kaçar ya da nemlenirse ardından da teknik servise verirseniz sürprizle karşılaşmayın!


Neyse, haklı olarak telefonun yapılmasını istemedim iade aldım ne oldu peki? Verdikleri kağıt parçasında garanti dışı cihaz yazıyor. Evet yanlış duymadınız garantiden garanti dışı çıktı cihaz. Bitti mi bitmedi benden şarj soketi değişimi için de para istemişlerdi ama evde telefonu tekrar taktığımda telefon şarj alıyordu.


Demek ki benden hakları olmayan bir ücreti de tahsil edeceklerdi. Size nasıl güvenelim şimdi? İstediğim tek şey telefonun servisinde ekranının değişmeseydi, o da kendi paramla. Ekran da oradan nasıl kırılır anlayamadım kenardan değil üsten kırılmış ne kadar da sağlam bir telefon!


Başıma böyle trajikomik bir olay geldi paylaşmak istedim. Tamamen markanın kazanmasına yönelik bir sistem kurmuşlar, müşteri öyle ön planda değil gördüğünüz üzere. Seni dikkate almalarını istiyorsan olay çıkaracaksın o zaman bir üst makamdan biriyle görüşürsün. Yanlış duymadınız o da gözümün önünde cereyan etti sıra beklerken. Satış sonrası servis hizmeti böyle olmamalı derim ben ya siz?

Burhan Burhan 8.520 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Burhan06 Kasım 2018

    Aldığım Gm8 General Mobile telefonun ekranı kırıldı o şekilde kullanırken şarj almamaya başladı. Ekran ile birlikte şarj sorununun halledilmesi için Profilo alışveriş merkezindeki General Mobile Telpa servise verdim. Şarj soketini garantiden hallederler diye düşündüm fakat 1025 TL masraf çıkardılar. Sıvı teması varmış. Üzerine biraz su sıçramış diye anakartı şarj soketini ve ekranı değişmeleri gerekiyormuş. Yapılmasını istemedim, bu seferde telefonu garanti dışına çıkarmışlar yani garantili mal aldım diye sevinmeyin gördüğünüz üzere bir işe yaramıyor. Eve geldim telefon şarj alıyor böyle kırık kullanıyoruz ama telefon artık garanti dışı. General Mobile alırken Telpa, iki kere düşünün. Bir de gördüğüm kadarıyla kimseye dönüş yapmamışlar şikayetler için. Demek ki para kazanma yöntemleri umursamazlıkları ile oluyor. Gidin Çin telefonu alın Kore Japon ABD alın bunlar 5 kuruşa bile alınmaz.

Ziyaretçi Yorumları