02 Nisan
#11790954

General Mobile Kalitesizliği!

Hepsiburada'dan 732337104 numaralı siparişle aldığım akıllı telefon 09 Mart 2019'da tarafıma ulaştı. Telefonu kurdum. Yaptığım aramalarda sesim karşıya gitmedi. Aramayı yenilediğimde de konuşma sesleri kuyunun dibinden geliyor gibi oldu. Kamerası karşıdaki nesneyi neredeyse göstermeyecek şekilde zaman zaman bulanıklaşıyordu. Resim oldukça kötü çıkıyordu. Haliyle görmeden bilmeden sadece reklamına ve internette yazan özelliklere dayanarak aldığım bu telefonda bunlara tanıklık edince telefonu kullanmayı bırakıp kutusuna koydum. Hepsiburada'dan mesafeli satış yönetmeliği kapsamında gerekçe göstermeden sözde kolay iade talebi oluşturdum, Şengüller Telekomünikasyon'a ulaşması için Hepsiburada'nın prosedürüne göre ertesi gün telefonu kargoya verdim. Telefon bir hafta kadar sonra açıklama vesaire belirtilmeden geri gönderildi.


Bunun üzerine ben de iade işlemi için telefonun durumunu açıklayan bir yazı ile iade işleminde kullanmak için için Telpa'ya gönderdim. Tamirat ya da telefonun kusuruna dair hiçbir işlem yapılmadan koskoca Telpa teknik, telefonun sözde yeni bir cihazla değiştirildiğini ama eski IMEI numaramla kullanmam gerektiğini ifade eden bir açıklama ile aynı telefonu geri gönderdi. Neticeyi kelam iade süresi geçmiş oldu. Telefonu gözüm görmesin olup biteni unutayım diye açıkçası o an kıracaktım, ya sabır dedim. Arkadaşım o anda parasını nakit olarak ödediğim telefonu götürüp ikinci el olarak 1/3 fiyatına satıp geldi. Yerli ve milli olsun, her geçen gün kalitemiz ve ürün çeşidimiz artsın diye milli duygularımla aldığım ikinci telefonda öncelikle marka tarafından sonrasında hem Hepsiburada - Şengüller Telekomünikasyon, hem de Telpa teknik tarafından mağdur edildim.


Bu siteye benim yaşadığım ve hakkımın yok sayıldığı tecrübeyi paylaşabilmek için üye oldum. Şikayetvar sitesinde yapılmış olan ve de yapılacak olan paylaşımların tüketici bilincini arttırdığını düşünüyorum bu nedenle de Şikayetvar sitesine bir üyesi olarak teşekkür ediyorum. Her şeyin para olmadığını daha doğrusu önceliğin para olmadığını hatırlatıyor ve böyle sorunlarla karşılaşmamanızı diliyorum.

Hasan Hasan 6.700 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları