25 Ağustos 2017
#9258309

General Mobile Kalitesiz Ürün, Kalitesiz Ve Tutarsız Servis Anlayışı

Yaklaşık 2 yıl önce almış olduğum General Mobile 4G Android One model telefonumu, aldıktan kısa bir süre sonra oluşan kronik problemlerinden dolayı 10 ay sonra Telpa servise gönderdim. Parça değişimi yapılarak ücretsiz. Garanti kapsamında onarım yapılmasına rağmen, şu an aynı sorunlar sebebiyle tekrar gönderdiğimde kullanıcı hatası diye bir takım saçma sapan sebepler öne sürerek, telefonu garanti kapsamına sokmayıp benden onarım ücreti talep ediyorlar.

Çağlar Çağlar 3.518 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Çağlar29 Ağustos 2017

  ... Bunun üzerine müşteri hizmetleri ile tekrar iletişime geçtim ve gerekli notu aldıklarını telefonumu onlara geri göndermemi inceleyeceklerini söylediler. Paketin içerisine mağduriyetimi belirten uzun bir yazı da yazmış olmama rağmen, bugün benden yine bir önceki teknik rapor ile aynı sebepler bahane gösterilerek benden yine 265 lira onarım ücreti talep ederek garanti kapsamına alınmamış olup bununla ve mağduriyetim ile alakalı olarak benimle hiçbir yetkili hala iletişime geçmemiştir. Yazdıkları hiçbir teknik raporda ekranın şu anki durumundan bahsetmemiş olmaları, benim onlara iletmiş olduğum şekilde sararma problemi olarak not düşmelerinden dahi anlaşılabileceği gibi ekranın serviste yapılan işlemler sonucu o hale geldiği açıktır. Böyle büyük bir firmanın böyle şeyler yapması terbiyesizlikten başka bir şey değildir!

 • Çağlar29 Ağustos 2017

  ... Bunun benden kaynaklanamayacağını, belli ki sebebin kronik bir sorun olduğunu dile getirmeme rağmen müşteri hizmetlerinden Ceren hanım inatla hatanın benden kaynaklandığını, ekranın yamuk olduğunu, kasanın çerçevesinde çizik olduğunu, herhangi bir şey yapamayacağını sürekli tekrarlayıp durdu. Daha yetkili biriyle veya teknik raporu veren bölüm ile konuşmak istediğimde konuşamayacağımı ifade etti.

 • Çağlar29 Ağustos 2017

  Ancak kasadaki 2 yıllık kullanım sonucu oluşan zedelenmeler ve sözde ekranın yamuk olması bahanesiyle garanti kapsamına girmeyip, onarım için 265 liralık bir ücret talep ettiler. Her hangi bir şekilde ciddi bir darbe almamış olan telefonum için bu şekilde bahaneler üretmeleri, bahsedilen ekran yamukluğunu göz ile göremediğimi eğer ki böyle bir yamukluk var ise belki aldığımdan itibaren de olabileceğini veya cepte normal hatta sert kalın bir kılıf ile kullanıyor olmama rağmen oluşmuş olmasının zaten normal bir durum olmadığını, telefonumun fiziksel durumunun neredeyse sıfırmış gibi olduğunu, benim asıl sorunumun ekranın sağ üst köşesinde ses kısma ve kilit tuşunun olduğu bölgedeki sararma olduğunu ve bir önceki değişimde kasada bulunan aynı hasarlar teknik raporda belirtilmesine rağmen garanti kapsamında değişim yapıldığını üstelik problemin birebir aynı olmasından dolayı bunun benden

 • Çağlar24 Ağustos 2017

  Yaklaşık 2 yıl önce almış olduğum General Mobile 4G AndroidOne model telefonumu aldıktan kısa bir süre sonra oluşan kronik ekranın sağ üst tarafında ses açma kapama ve kilit tuşlarının olduğu bölgede sararma problemi, kilit tuşunun kararsız çalışma problemi, kronik mikrofonunun sesi çok az alması, hoparlörden sesin çok az çıkması ve şarj ile alakalı problemlerden dolayı yaklaşık 10 aylık bir kullanım sonrası garantiye göndermiş olup bahsettiğim sorunların giderilmesine rağmen hatta değişen ekranda ölü piksel var olması sonucu tekrardan geri gönderdiğimde sorunsuz bir şekilde değişim yapılmasına rağmen; garantiden yapılan bu değişimden tekrar birkaç ay sonra benzer problemler tekrar ortaya çıkmaya başladı şahsen o tarihlerde askeri personel olarak görevde olduğum için ve garanti sürecinin bitmesine uzun bir süre olduğundan dolayı telefonumu henüz garantiye gönderebildim.

Ziyaretçi Yorumları