15 Şubat 2017
#7801573

General Mobile Garanti Dış Telefon

Yaklaşık 2 sene önce General Mobile telefon almıştım. Birkaç defa garanti kapsamında tamire gitti. Sorun giderilemeyince yerine Andıroid 4G model telefon gönderildi. Sıfır paketini kendim açtım. Ancak aldığımdan beri dokunmatiği arıza veriyor ve kendi kapanıp açılıyor. 1 ay sonunda Telpa servise gönderdim.


Telefonun darbe gördüğü için garanti kapsamı dışında olduğu söylenerek 410 TL ücret talep edildi. Müşteri hizmetlerine söylemeye çalışsam da garanti kapsamında değerlendirilmedi. Benim şikayetim:


Kesinlikle bir darbe vb. durum olmadı. Yetkililerde dış yüzünde değil darbe ana kartta diye ifade ettiler. Ben içini açıp sim kartımı takmaktan başka bir şey yapmadım. Cihaz bana arızalı gelmişken ve iki yıl garantili olmasına rağmen telefon parası kadar benden ücret talep ediliyor. Sayın Telpa yetkililerinden konunun tekrar değerlendirilmesini bekliyorum.

Murathan Murathan 2.849 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Murathan28 Şubat 2017

    Telpa yetkilileri buranın Türkiye olduğunu ve hak aramanın ne kadar zor olduğunu bildiklerini gözlemliyorum. Bi kez arayıp da sorunumuzla ilgili herhangi bir açıklama yapmadılar. Ne diyelim kul hakkının alınacağı bir yer elbet var.

Ziyaretçi Yorumları