05 Haziran
#12064289

General Mobile Elite Telefon Bataryası Sorunu!

Yaklaşık 5 senedir kullanmakta olduğum General Mobile Elite 32 GB telefonumun artık şarjı çabuk bittiği için bataryasını değiştirmek istedim. Dolayısıyla 29.05.2019 Çarşamba günü Mecidiyeköy Profilo alışveriş merkezinde bulunan yetkili servisinize gittim. Yetkili serviste bankodaki görevliye batarya değişim fiyatını sorduğumda yaklaşık 65-70 TL civarı tutabilir dedi. Telefonumu teslim ettim, yaklaşık 45 dakika sonra bekleme alanındaki ekranda ismim ve karşısında fiyat onayı bekleniyor yazısı çıktı.


Bankodaki görevliye tekrar gidip ödemeyi kabul ettiğimi ilettim. Sonrasında yetkili kişi ödememin 425 TL olduğunu söyledi. Neden bu kadar pahalı dedim, çünkü sadece batarya değişimi 65-70 TL tutar demiştiniz dedim. Sebebini sordum ve aldığım cevap benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Yetkili ilk başta telefonun ekranı da arızalı onun için bu fiyat dedi. Bende yetkiliye telefonu sağlam bir şekilde teslim ettim. Neden arıza olsun ki dedim.


Yetkili tekrar teknisyeni aradı. Bu sefer de telefonunuzun ekranı yan sanayiymiş dedi. Kendilerine tekrardan "ben bu ürünü orijinal aldım. Nasıl yan sanayi olabilir, aldığım günden beri aynı ekran var dedim, hiç değiştirmedim dedim. "Bunun üzerine yetkili tekrar teknisyenle görüştü ve bataryanın tam ekranın arkasında olduğunu ve batarya değişimi yapılırken ekranın kırılabileceği riski taşıdığı için bu ücreti talep ettiklerini söylediler. Bende tekrardan yetkiliye bunun sorumluluğunu neden bana yüklüyorsunuz, sonuçta ben kırmıyorum ekranı ve size telefonu sağlam bir şekilde teslim ediyorum dedim.


Yetkili ise teknisyenlerin böyle bir sorumluluk almadığını ve sonuçta telefonun eski olduğunu söyledi. Bana çok saçma, anlamsızca ve aşağılayıcı geldi bu açıklamalar. Bugüne kadar hakikaten General Mobile'dan çok memnundum ve çevremdeki herkese reklamını yapıp aldırıyordum. Bugünden sonra benim için General Mobile bitmiştir. Belki telefonlarınız kalite olarak iyi olabilir ama yetkili servisiniz amatör çalışanlarla dolu, o kadar uzak yoldan geldim yardımcı olun dememe rağmen suratıma bile bakmadılar. Daha profesyonel ve müşteri odaklı kişilerle çalışmanızı öneririm. Bu şikayetimi tüm ilgili yerlere göndereceğim, burayla kalmayacaktır.

Uğur Uğur 3.714 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları