25 Kasım 2016
#7032494

General Mobile Discovery Elite 32 GB Telefonu Servis Ücreti

Ankara Vatan Computer aracılığıyla almış olduğum garanti kapsamındaki telefonumu 22 Ağustos 2016 arızası nedeniyle 2 kez Telpa Telekomünikasyon'a gönderdim. Hiç işlem yapılmadan iade edildi. 3'üncü kez bireysel olarak gönderdiğimde Ekran kartı değişecek ve kontrol yapılacak diye 400 TL bir fatura ibraz edildi. Bu arada garanti süresi 01 Ekim 2016'da bittiği için arızayı ve faturayı belgelendirdiler.


22 Ağustos- 01 Ekim 2016'da arasında yapılması gereken işlemler yapılmamıştır. Yapılan bütün işlemler, görüşmeler kayıt altındadır. Bana garanti süresi firmada kaldığı süre eklenip uzatılacağı söylendi. Daha sonra bunun da mümkün olmadığı ücretle ilgili görüşebileceklerini söylediler. Şikayetimin incelenerek tarafıma bilgi verilmesini rica ederim. 0505 458 ** **.

Saliha Saliha 2.188 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Saliha18 Şubat 2017

  MERHABALAR Aylar geçti hala bir gelişme yok. Üzücü olan yanı ise size olan güvenimi kaybediyorum. Firma resmen dalga geçer gibi ciddiye almadan başlarından savdı. Sizin gibi önemli bir şikayet destek hattını bile dikkate almıyorlar. Bizler ne yapalım. Başka firmalar müşterilerine memnuniyet adına her türlü kolaylığı sağlıyor. Garanti kapsamında olan telefonu bırakın tamiri yenisi ile bile değiştiriyor. Çok üzgünüm mağdurum. Hala telefonsuzum. Saygılar .

 • Saliha17 Ocak 2017

  Merhabalar; Garanti kapsamında olan telefonları bazı firmalar bırakın tamir etmeyi yenisiyle hemen değişim yapıyorlar. Vatan compüter ve General Mobile ise, ben ve benim gibi mağdur müşterileri oyalayıp işlem yapmadan başlarından savmaya çalışıyorlar. Çok üzücü bir durum. Yazmaya devam edeceğim hakkımı savunmaya devam edeceğim sizin de desteğinizle. Lütfen tekrar tekrar firmaları ikaz edelim. En kısa zamanda tarafıma olumlu olarak dönüş yapmanızı bekliyorum. saygılar.

 • Saliha04 Ocak 2017

  Merhaba. Arkadaşlar; Maalesef Vatan elektronik sattığı ürünün arkasında durmuyor; General Mobile teknik servisi Telpa Telekomünikasyon ise garanti kapsamı süresi az kalan cihazları özellikle serviste bekletip garanti kapsam süresini tamamladıktan sonra işleme koyup müşteriden ücret talep etmektedir. Bu konu ile ilgili defalarca servise ve bu sayfaya yazdım. Ne yazık ki 4 kez işlem yapılmadan telefonum iade edildi. Bu haksızlık hepimize yapılıyor. Lütfen duyarlı olup hakkımızı aramaktan vazgeçmeyelim. Desteklerinizi bekliyorum. saygılar

 • Saliha03 Ocak 2017

  Saliha m. Merhaba; Şikayetimle ilgili size güven duygumu kaybetmek istemiyorum lütfen işlem yapılmadan 4 kez iade edildi. Tekrar incelemeye alınmasını sağlarsanız sevinirim. Şikayetimle ilgili detayları bildirmiştim. 1.inci gönderim de,2.inci gönderimde cihaz garanti kapsamında idi parça bekliyoruz bahanesiyle süreyi doldurdular 3 ve 4. Üncü gönderimde fiyat artırarak ücretlendirdiler. Rica ediyorum sizden yasal hak sürecindeki talebimi gerçekleştirmemi sağlayın. Saygılar 03.01.2017 14:36

 • Saliha20 Aralık 2016

  Merhabalar, bu gün saat 18:55 te Telpa Telekomünikasyon müşteri temsilci ile görüştüğümüz de (servis aradı) 470 TL ödeme yapıldığında telefonumun yapılacağını (batarya değişecek, genel kontroller yapılacak v. s.) bilgisi verilmiştir. Oysaki 2 kez servise gittiğinde batarya değişti kontrol yapıldı denmişti. Bu işlemlerin yapılmadığını defalarca görüştük itirazlarım işlem yapılmadığı yönünde idi biliyorsunuz, size de defalarca yazdım. Bu demek oluyor ki sürekli servise giden telefonu işlem yapılmadığını kendileri teyit etmiş bulunuyor. Yineliyorum 22 Ağustos 2016 dan beri telefonum servis ve Ankara arasında gidip geliyor kesinlikle kullanılamamıştır. Tamir ve eksikleri giderilmeden iade istemiyorum. Lütfen rica ediyorum İlginize teşekkürler.

 • Saliha20 Aralık 2016

  Merhabalar; 4 kez gönderdiğim telefonuma daha önce 400 TL fatura cıkartılıp akabinde 350 TL karşılığında tamir ve bakımının yapılacağı bilgisi verilmişti. Bende yasal süreç içinde ve garanti kapsamında yapılmayan tamir giderine itiraz etmiştim. Ne yazık ki 4 kez gönderimde 470 TL'ye yükseltilen bir fatura ile karşılaştım. Tekrar, tekrar rica ediyorum lütfen bu konuda yardımcı olun. Ben yasal olmayan bir şey talep etmiyorum. Sadece hakkımı arıyorum. İlginize teşekkürler. Saygılarımla.

 • Saliha18 Aralık 2016

  İlginize teşekkür ediyorum. Telefon şikayetimle ilgili sıkıntılarım devam ediyor. Henüz bir gelişme olmadı şu anda da Telefonum 4 kez serviste umarım sizin takibiniz sayesinde olumlu sonuçlanır. Tekrar teşekkürler. Saygılar

 • Saliha13 Aralık 2016

  Merhabalar. General Mobile ile ilgili şikayetlerim bilginiz dahilindedir. 3 Kez işlem yapılmadan ücret talebi belirtilip iadesini istemediğim halde istemişim gibi, ayrıca telefon arıza bilgisi bildirilmemiş yazısıyla iade edilmiştir. Arızaları gerek dilekçemde gerekse WhatsApp tan arıza bilgilendirilmesi yapılmış ve kendi iade yazılarında da belgelendirilmiştir. Yasal sürecin de 2 kez garanti kapsamında olduğu halde yapılmayan telefonumu 4 kez gönderdim. Lütfen firmanın imtiyazına bırakmadan hakkımı sizin aracılığınızla aramaktayım. Size olan güven duygum verdiğiniz cevapla kalmasın rica ediyorum.

Ziyaretçi Yorumları