24 Eylül
#12655573

General Mobile Cep Telefonu

General Mobile GM 8 telefon aldıysanız sorun satın almışsınızdır Telefonda Bluetooth protokolü sorunu: Android pie 9 sürümünde, telefonu araca tanıttığımız da gelen ses kısık olarak hoparlöre iletiliyor, fısıltı seviyesinde, duyulmuyor, anlaşılmıyor. Dolby Dijital uygulamasında yazılım sorunu var.


Bluetooth problemi sebebiyle 20 Ağustos'ta 2019 tarihinde firmayla görüşerek GM 8 model, mayıs ayında yerli ürün diye aldığım telefon, yazılım sorununun giderilmesi sebebiyle iade etmem istenmişti. 9 Eylül'de Telpa servise gönderdim. Telefonu iade almak yerine sorunlu işletim sistemi olan Android Pie 9 yüklenerek gönderildi.


Sonuç: 5 aydır sorun düzeltilmedi. Güncelleme çıkmadı. 5 Eylül güncelleme paketinde de sorunu düzelten yazılım yok. Her aradığımda müşteri hizmetleri farklı cevaplar veriyordu, şimdi sorunu biliyoruz. ArGe birimi üzerinde çalışıyor diyorlar yetkili biriyle de görüştürmüyorlar.


Sorunun çözülmemesi üzerine telefonu geri göndermek/iade etmek istedim. İade edilmesi istendi. Ancak telefon Android 8.1'den sorunlu işletim sistemi Android 9 sürümü yüklenerek gönderildi


Ne yapıldı:
-Sorunun çözümü ve teşhisi için firmaya video ve ayrntılı bilgi gönderildi/verildi
-2 defa fabrika ayarlarına dönüldü.
- 2 kez Android 9 pie sürümü yüklendi.
-Telpa servis Temmuzda işletim sistemini Android 8.1'e downgrade ederek sorunu çözdü.
- 5 aydır hala güncelleme çıkmadı.
- 9 Eylül'de Servise iade edilmesi için gönderildiğiğinde Söz konusu probleme sahip 9 sürümü ile gönderildi
- 5 Eylül 2019 da çıkan güncelleme paketindede sorunu çözen güncelleme yok.


Sonuç: Müşteri hizmetleri, ArGe ve yetkili biriyle görüşmemizi müsaade etmiyor. Sorun çözülmedi. Telefon iade alınmadı. Sorunun bu kadar sürede çözülememesi günümüz koşullarında kabul edilebilecek bir şey değil. Sorun 5 yıl içinde çözülecek herhalde. Sorun çözülemiyorsa Ayıplı mal olan telefonun hemen iade alınarak mağduriyetimin giderilmesi (ya da güncelleme yazılımının çıkarılması)

Kemal Kemal 10.154 Okunma 1
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları