16 Aralık 2014
#2899070

General Mobile Aldığım Telefon Bozuk Çıktı

06.12.2014 tarihinde eşim için bil-cen GSM iletişim Ankara 800 TL karşılığında Telpa Discovery 2 cep telefonu satın aldım. Fakat eve geldiğimde cep telefonunun bozuk olduğunu fark ettim. Ertesi sabah hemen telefonu aldığım yeri aradım, bana telefonu getirin servise gönderelim dediler, daha hiç kullanmadığım hat bile takmadığım telefonu servise gönderilmesini istemiyorum, ücretimin iadesini istiyorum dedim.


Telefon satıcısı kişi telefonun ücretinin iade edilemeyeceğini söyledi. Ben de tüketici mahkemesine gideceğimi söyledim. Gidin 2 ay uğraşırsınız dedi. Telefonu eşime hediye olarak almıştım, o da üzüldü, ben de üzüldüm yani mağdur olduk.

Dilek Dilek 2.807 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Dilek30 Aralık 2014

  06.12.2014 tarihinde Telpa 2 marka cep telefonu satın aldım. Fakat bozuk çıktı. Aldığım yer geri almadı. Genel müdürlüğü servisi aradım Hülya a. İsimli kişi faturanın aslı ile göndermemi istedi. Bir dilekçe yazarak onarım, yazılım istemediğimi belirttim, faturayı da üzerine zımbalayarak gönderdim. 2 gün sonra aradığımda telefonun şu anda onarımda olduğunu ve ben satın almadan önce de satın aldığım şahıs tarafından gönderilmiş olduğunu öğrendim. Yani sıfır diye almış olduğum telefon aslında 2.elmiş. Telefonu hemen geri göndermelerini istedim. Fakat fatura yoktu. Satın aldığım yere gittim. Faturanın aslı olmadan para iadesi yapamayacaklarını söylediler. Tekrar servisi aradım. Havva isimli şahıs fatura ve dilekçe göndermemişsiniz diye iddia etti. Defalarca aradım fakat fatura yok diyorlar. Faturamı kaybettiklerine dair belge istiyorum onu da vermiyorlar.

 • Dilek30 Aralık 2014

  Şikayetimle ilgili sorunum çözümlenene kadar şikayetimi yazmaya devam. Faturamı kaybetmişler.

 • Dilek30 Aralık 2014

  Şikayetim çözümlenene kadar şikayet yazmaya devammmmm... ... Faturamı kaybetmişler... ... ... ...

 • Dilek20 Aralık 2014

  Telpa tarafından sorunum çözülmemiştir.

 • General Mobile Temsilcisi17 Aralık 2014

  Değerli Müşterimiz, Şikayetinizi ilgili birimlere ilettik. Gerekli kontroller sağlanacaktır. Saygılarımızla Telpa

Ziyaretçi Yorumları