25 Haziran
#12161822

General Mobile 9 Pro 'Nun Kamerasında Kronik Sorun!

20.06.2019 Tarihinde Kocaeli'deki Turkcell mağazasından General Mobile 9 Pro çift hat cep telefonu aldım. Cihaz zaten açıldığı gibi ağa bağlandı ve Android 9 güncellemesini yaptı. Sonrasında internet, Youtube.com ve Forum sitelerinde öve öve bitirilemeyen kamerasını incelemek için birkaç fotoğraf çektim.


Fakat çekilen fotoğrafları detaylı inceleyince cihazın kamerasında kronik odak problemi olduğunu ve bu nedenle de fotoğrafların üst kısmının tamamen bulanık olduğunu gördüm.


4 yıllık Teknosa Preo P2 cihazımın kamerası ile aynı açılardan otomatik modda bir dolu A4 sayfasının fotoğrafını çektim. Çekilen fotoğrafları incelediğimde 4 yıllık kötü Teknosa Preo P2 cihaz ile A4 kağıdın yazılarının tamamı net çıkmışken, kamerası yere göğe sığdırılamayan General Mobile 9 Pro ile çekilen fotoğrafın üst kısmı resmen çamur gibiydi.


Donanımhaber gibi Forum sitelerinde cihazı kullanan diğer arkadaşlar ile konuyu paylaştım ve onlarında cihazlarını incelemelerini ve fotoğraf çekip paylaşmalarını rica ettim. Kullanıcılar tarafından paylaşılan tüm fotoğrafların hepsinde aynı benim cihazdaki gibi üst kısmındaki bulanıklık çok net belli oluyordu.


Problemin kronik olduğu kanıtlanmıştır. Cihaz defolu olarak piyasaya sürülmüştür. Mikrofon problemi, kablosuz ve şebeke problemlerine hiç girmiyorum bile. Bu nedenle cihazımı Telpa servisine gönderip iade etmek istiyorum. Kesinlikle cihazıma tamir istemiyorum.


Cihaz ayıplı üründür ve sorun diğer kullanıcılarda da mevcuttur. General Mobile vaat ettikleri kağıt üstündeki özellikleri sağlayamamış ve hatalı bir cihaz piyasaya sürmüştür. Cihazlarımızı yalandan yazılım güncellemesi yapıp göndermesinler, yasalara uygun olarak iade alsınlar.

Sedat Sedat 11.746 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları