17 Şubat 2014

General Mobile Soket İçin 50 TL İstiyor.

11 Ocak 2014 tarihinde Kocaeli NCİTY 'deki Gold bayisinden 2 adet General Mobile cep telefonu aldım. Her iki telefona da 100 tl karşılığı kasko yaptırdım. 1 ay kullandıktan sonra telefonlardan bir tanesinin şarj girişi çalışmamaya başladı. 15 şubat 2014 tarihinde Telefonu aldığım Gold bayisine gittiğimde şikayetimi teknik servis personeline anlattım. Daha telefona bile bakmadan Arızanın Telpa tarafından kullanıcı hatası olarak değerlendirildiğini ve 50 tl karşılığında yapılabileceğini söylediler. Bu durumda Telpa'nın telefonun neresini garanti ettiğini merak ediyorum? Tüm kullanıcılarda aynı şikayet. Artık bir çözüm bulunmasını talep ediyoruz.

Adem 686 Okunma

Cevaplar

 • Adem 10 Mart 2014

  06.03.2014 tarihinde telpa'dan gelen mesajda soket için 50 tl bedel isteniyor. Arızanın sebebi hakkında herhangi bir bilgilendirme yapılmamıştır. Direk ücret talep edilmiştir. Çeşitli telefon servisleri ile yaptığım görüşmede soket değiştirme ücretinin 20 tl olduğunu öğrendim. Ancak firmanız bizlerin garanti kapsamı dışına çıkamayacağımızı düşündükleri için bu 50 tl ücreti talep etmektedirler. Bu ücretin diğer firmaların iki katından fazla olmasının nedenini hukuki haklarım açısından öğrenmek istiyorum.Bu yüzden çözüm sürecini olumsuz olarak değerlendiriyorum

 • Adem 06 Mart 2014

  06.03.2014 tarihinde telpa'dan gelen mesajda soket için 50 tl bedel isteniyor. Arızanın sebebi hakkında herhangi bir bilgilendirme yapılmamıştır. Direk ücret talep edilmiştir. Çeşitli telefon servisleri ile yaptığım görüşmede soket değiştirme ücretinin 20 tl olduğunu öğrendim. Ancak firmanız bizlerin garanti kapsamı dışına çıkamayacağımızı düşündükleri için bu 50 tl ücreti talep etmektedirler. Bu ücretin diğer firmaların iki katından fazla olmasının nedenini hukuki haklarım açısından öğrenmek istiyorum. İyi çalışmalar dilerim.

 • Adem 26 Şubat 2014

  Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Şikayetleri incelediğimde aynı arızayı yapan aynı marka telefon sayısı akıllarda soru işareti uyandırıyor. Ben başka marka aynı şarj girişi olan telefonlarda kullandım. Çok kötü koşullarda kullanmama rağmen böyle bir sorunla karşılaşmadım. Ancak bu markadan gelen şikayetler tarafınızdan ve satış yapan bayiler tarafından hep aynı mazeretlerle kullanıcı hatası olarak değerlendiriliyor. Soruyorum ürünün hiç mi kusuru yok ? Aynı arızalar hep kullanıcılardan mı kaynaklanıyor? Kusura bakmayın cevabınız tatmin edici değil. Ürünü firmanıza göndereceğim en azından hatanın neden kaynaklandığını inceledikten sonra karar verirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

 • General Mobile Temsilcisi25 Şubat 2014

  "Değerli Müşterimiz; Kırık , çizik ,darbe sıvı teması vb durumlar kullanıcı hatası olarak değerlendirildiği için malesef onarım süreci garanti harici olarak değerlendirilmektedir. Saygılarımızla Telpa"

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön