General Mobile Garanti Süresinin Devam Etmesine Rağmen Ücret İsteniyor!

Akif Y. |

Garanti süresi devam etmekte olan General Mobile Discovery marka modeldeki telefonumun açma kapama tuşunun çalışmaması ve karşı tarafa sesin iletilmemesi neticesinde telefonumu yetkili Telpa servisine 5 gün önce verdim. Bugün cep telefonuma gelen mesajda cihazınızın onarım bedeli 180 TL şeklinde mesaj geldi. Müşteri hizmetlerini aradığımda ekranın dokunmatiğinin arızalı olduğunu ve para kopartmak içinde "darbeli" olduğu tarafıma söylendi. darbeli olsa ekranda çizik, çökük vb bir iz eser olur ama bunlar yoktu ve darbe de asla almamıştı. Telefonumun garantisinin devam etmesine rağmen benden ücret almaya çalışıyor.

Etiketler :

Klavye - Tuşlar Garanti Kapsam

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Akif Y.
  12 Haziran
  10:11

  Çevreme kesinlikle ama kesinlikle bu yaşadığım sıkıntıları anlatacağım ve asla ama asla General Mobile telefonlarını almamalarını aldıkları zaman garantisinin asla işe yaramayacağını para kopartmaya çalışacaklarını diğer büyük firmalarının telefonlarını almalarını tavsiye edeceğim. Diğer firmalar yeni cihaz bile verirken bana fazladan ücret çıkartılıyor.

 • 12 Haziran
  08:43

  Değerli Müşterimiz,
  Cihazınız teknik ekibimiz tarafından kontrol edildiğinde dokunmatik ekranda darbe kaynaklı hasar tespit edilmiş olup dokunmatik ekran ücret karşılığında değiştirilecektir. Garanti dahiline giren parçaların onarımı tamamlanmıştır.
  Bize her konuda http://www.telpabayi.com/destek/ ve (0212) 371 15 00 nolu müşteri hizmetlerinden ulaşabileceğinizi, cihazınızın servis durumunu http://www.telpa.com/ teknik servis linkinden hızlı bir şekilde kontrol edebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla
  Telpa