General Mobile Cihazımın Sorun Olmayan Kısmını Ücret Karşılığı Zorla Değiştirmeye Çalışıyorlar.

Ozan E. |

Cihazım, uçuş moduna alındıktan sonra 2. simi görmemeye başladı. Bununla ilgili olarak, garanti kapsamında servise gönderdim. Bugün (26.02.2015) gelen mesajla benden 70 TL ücret talep edildi. Neye istinaden 70 TL talep edildiğini müşteri hizmetlerine sordum. Görevli ekranında şarj soketinin sıvı temasına maruz kaldığı (1 yıl önce telefonu ilk aldığımda başıma gelen bir olay ve o kısımla ilgili bir sorun yok) ve sim 2 kırık olduğu söylendi.

Cihazı aldığımdan bozulana kadar sim i hiç çıkarmadım. Kırma durumum olamaz. Şarj soketi olmadan kaça yapılır soruma tüm parçaları yaptırılmadan servisten çıkmayacağı, ya 70 TL vereceğim yada cihazın tamir edilmeyerek tarafıma gönderileceği bilgisi verildi.

Etiketler :

Garanti Kapsam Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ozan E.
  03 Mart
  18:09

  Firmayı bu tutumu nedeniyle Tüketici Hakem Heyeti\'ne şikayet edeceğim. Benim tamir edilmesini istediğim yeri tamir etmeden bana geri gönderdiler. Şarj soketimde herhangi bir sorunum yok, onu da zorla değiştirmeye çalışıyorlar. Onun değişimini istemediğim için cihazımı tamir etmeden geri gönderecek kadar ilgisiz bir hizmet anlayışları var...

 • 27 Şubat
  09:51

  Değerli Müşterimiz,

  Cihazınız teknik ekibimiz tarafından kontrol edilmiş ve cihazda sıvı teması tespit edilmesi nedeniyle garanti kapsamı dışında onarım önerildiği görülmüştür. Sıvı teması cihazın sadece suyla temas etmesi sonucu değil, yüksek nemli bir ortamda uzun süre kalması, buhar, yağmur, aşırı terleme durumlarında dahi oluşabilecek bir durumdur.

  Bize her konuda http://www.telpabayi.com/destek/ ve (0212) 371 15 00 nolu müşteri hizmetlerinden ulaşabileceğinizi, cihazınızın servis durumunu http://www.telpa.com/ teknik servis linkinden hızlı bir şekilde kontrol edebilceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla.
  Telpa