14 Mart 2017
#8009716

Gemius Tamamen Usulsüzlük!

Yaklaşık 2 ay önce bilgisayarımda sürekli karşıma çıkan, [email protected] gönüllülüğe dayalı bir araştırma, internet ölçümleme programıymış. Çeşitli hediyeler ve market çekleri verdiği gösteriliyordu. Gerekli alanları doldurup bilgisayarıma bu programı indirdim. Şu anda da hala arka planda çalışıyor. Programı aktif olarak, çalışmasını sağlayana kadar birkaç yazışmamız oldu.


Fakat reklamını yaptıkları hediyelerle ilgili soru sormaya başladığımdan beri, tek bir cevap verilmedi. 14 Şubat-3 Mart arasında 8 mail attım cevap veren yok. Ben bu programın art niyetli olduğunu düşünüp, kredi kartımı ve şifrelerimi değiştirdim. Ayrıca, önümüzdeki hafta bilişim suçları dilekçesi yazıp şikayette bulunacağım.

Murat Murat 9.189 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Gemius Temsilcisi12 Şubat 2018

    Merhaba Murat Bey, Öncelikle netPanel uygulamamızı kurduğunuz için teşekkür ederiz. Netpanel uygulaması internet üzerinde gerçek kullanıcı sayısını ölçmenizi sağlayan ve web sitelerinin trafik ölçümlerini yapan bir sistem aracıdır. Netpanel uygulaması ile alınan kişisel verileriniz Kişisel Verilerin Korunması Politikası kapsamında korunmaktadır. Müşterilere internet kaynaklı bilginin işe ilişkin kararlar verirken nasıl kullanılacağı konusunda öneriler getiren bir danışmanlık şirketiyiz. Bir internet sitesini ziyaret eden gerçek kullanıcı sayısını (gerçek kullanıcıları) ölçmemizi sağlayan bir ölçüm metodu ile web sitelerinin trafik ölçümlerini yapmaktayız. Çalışmamız; yayıncılar, medya ajansları ve yatırımcılar için bilgi ve karar alma kaynağı olan internet medya kullanımı ve online sosyo demografik izleyici profilleri hakkında detaylı bilgi sağlamaktayız. Ayrıca amacı yeni teknoloji kullanıcılarının profillerini tespit etmek ve internet sitelerinin kullanım yoğunluğunu ölçmek olan bir çalışma yapmaktayız. Bunu da panelistlerimiz sayesinde gerçekleştirmekteyiz. Bu çalışma yani yarışmamız, internet kullanıcılarının Gemius SA: İnternet Ölçümleme Araştırması’na olan ilgisini arttırmak amacıyla düzenlenmektedir. Yarışmamız sayesinde değerli panelistlerimize, çeşitli hediyeler vererek bu şekilde teşekkür etmeyi amaçlamaktayız. Yarışma ve ödüller için yarışma tarihinden önce netPanel yazılımını bilgisayarınıza yüklemiş ve anketi doldurmuş olmanız gerekmektedir. Ayrıca yarışmanın bitiş tarihine kadar “netPanel” programını bilgisayarınızda tutmanız ve bu programı bilgisayarınızdan kaldırmamanız gerekmektedir. Bu şekilde soruları görebilir, yarışmaya katılabilir ve ödül kazanma şansına sahip olabilirsiniz. Bunun yanında katılımcının amacı soruları olabildiğince doğru ve hızlı bir şekilde cevaplamak olmalıdır. Verilen ödül sayısı ile paralel olarak doğru ve en hızlı şekilde soruları yanıtlayan katılımcılar sıralanır ve kazanan kişiler belirlenir. Bunun yanında desteğinizin bizim için çok değerli olduğunu belirtmek ve konu ile ilgili başka bir sorunuz var ise sizlere daha hızlı geri dönüş sağlamak amacıyla güncellediğimiz yeni mail adresimiz [email protected] ile bize ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları