24 Ekim 2013

Geely Aracım Muayeneye Alınmıyor!

2010 yılında Neziroğlundan sıfır KM olarak Geely mk modeli araç aldım 2011 yılında Lpg taktırdım. Muayeneye girdim ve sorunsuz geçtim. 2013 yılında tekrar tekrar gittiğimde araç muayeneye bile alınmadı. Aracın LPG'siz ağırlığı 1158 KG Lpg'li 1188 kg. 4*75 yolcu ağırlığı 300 kg eşittir, 1488 kg.

Aracın olması gereken azami ağırlığı 1460 KG, 28 KG fazla yani olmadı. Bunu yapan mühendis görmedi mi, 2011'de muayene olurken nasıl geçti, bunca araç sahibi ne yapacak, çelik motoru arıyorum muhatap bulamıyorum, makineciler odası %3 tolerans tanınsın demiş yazı elimde ancak Tüvtürk dikkate almıyor ne olacak bilmiyorum ben muayenesiz geziyorum ve yaptırmayacağım zorla yasa dışı iş yaptırıyorlar.

Zeynel 9.745 Okunma

Cevaplar

  • Zeynel 25 Ekim 2013

    Bu araç 2010 yılında tüp takılmış ve akabinde sorunsuz bir şekilde tüplü muayeneden geçiyor şartalarda hiç bir değişiklik yokkken yani tüp aynı işlenen tüp lakin şimdi muayeneden geçmiyor. Bu araca 2010 yılnda böyle bir hak verilmiş mühendis projesini çizmiş ve onaylamış onaydan geçmiş tüple birlikte muayeneden geçmiş. Benim istediğim cevap maden o zaman uygunluk almışsa yani hak verilmişse neden şimdi bu hak elinden alınıyor :? NOT : Bu konuda bütün yasal haklarımı arayacağım.

  • Geely Temsilcisi25 Ekim 2013

    Zeynel Bey merhaba, Gelly MK Familia modelimiz benzinli olarak ithal edilip satılmıştır. MK Familia modelinin taşıma kapasitesi tüm yolcu ve yüklerini kapsamakla birlikte, piyasadan aldığımız bilgiye göre LPG sisteminin takılması ile gelen ilave yük sebebiyle muayene işleminde sorun çıktığı, tescil yapılmadığı belirtilmiştir. Bu konuda firmamızın bir taahhüdü, yetkisi veya uygulaması mevcut değildir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön