31 Ocak 2014

Gediz Edaş İzmir Kullanmadığım Elektriğin Parasını Neden Ödüyorum!

Tarımsal sulama amaçlı üç ortak özel trafo tesisi yaptık. Benim abone numaram 31336100. Yaklaşık üç aydır elektrik kullanmamama rağmen 23.01.2014 son ödeme tarihli 62,40 tl tutarında fatura geldi. Gediz Edaş İzmir yetkilileri bunun elektrik kullanılmasa bile alınan bakır kaybı bedeli olduğunu her ay geleceğini söylediler. 12x62,40=748,8tl yılda kullanmadan elektrik parası ödüyormuşum.

Hem tesisi kendimiz yapalım bir de cezalandırılalım. Yılda ben bu kadar elektrik kullanmıyorum daha fazlasını bakır kaybı bedeli olarak ödüyormuşum. Ben bu bedeli ödemek istemiyorum.

Erdem 187 Okunma

Cevaplar

  • GDZ Elektrik Dağıtım Temsilcisi03 Şubat 2014

    Sayın Müşterimiz Öncelikle siz değerli müşterimizin fikir görüş ve talepleri hizmet kalitemizi arttırabilmemiz ve devamlılığını sağlayabilmemiz adına şirketimiz açısından çok değerli olduğunu bildirmek ister, başvurunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuzla ilgili olarak bakır kaybı değeri EPDK nın yayınlamış olduğu 21 Dağıtım Şirketi İçin Tarife Uygulamalarına İlişkin Usul ve Esaslar Tarife Uygulama Usul ve Esaslar Yönetmeliğinin 9)maddesi olan ÖZEL TRANSFORMATÖRLÜ MÜŞTERİLER başlıklı bölümünün A) Özel transformatörlü müşteriler için kayıp uygulaması, Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliği Uyarınca Kayıp Katsayıları Hesaplama Metodolojisine göre yapılmakta olup özel trafoların gücüne göre alınan değer değişmaktedir. Saygılarımızla. Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş. Kurumsal İletişim ve Eğitim Yönetmenliği

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön