06 Kasım 2015

Gediz Edaş İzmir Kaçak Komisyon Kararları!

Ekim ayına ait gelen elektrik faturasının en alt kısmında eski borç gecikme zammı hariç bölümünde 1189 TL borç olduğunu çocuklardan öğrendim. Gediz elektriğe gidip bu borcun ne olduğunu sorduğumda sayacın delindiğini borcun bu yüzden geldiğini öğrendim. Ve 14/10/2015 tarihinde bu borca itiraz ettim. 6/11/2015 tarihinde Gediz elektrik dağıtım şirketinden gelen yazıda yapılan kaçak tahakkukunun doğru olduğuna aynen ödenmesine karar verilmiş insanlar bu kadar basit nasıl suçlanır. Sayaç değişirken niçin bir tutanak tutulmamış, fotoğrafı çekilmemiş ev sahibi bu konudan haberdar edilmemiş, ya sonradan delindiyse. Bu evde ben 2 yıldır oturuyorum. Daha önce oturanlar yapmış olamaz mı?

Mustafa 392 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa 20 Kasım 2015

    06/11/2015 tarihinde şikayet var sitesinden Gediz elektrik dağıtım a.ş hakkında yazdığım yazıya 11/11/2015 tarihinde verilen cevapta şikayetiniz tarafımıza ulaşmıştır, talebiniz değerlendirilerek en kısa zamanda bilgilendirme yapılacaktır deniliyor. Bu gün itibarıyla henüz bir cevap alamadım kendi sitelerinden de defalarca yazdım hiç birine cevap alamadım. Oysa çok basit bir soru sordum ben neyle suçlanıyorum? Bu 1189 TL'yi ben neden ödeyeceğim. Şayet ortada bir suç varsa bunu nerede ve nasıl tespit ettiniz suç mahallinde tutanak düzenlediniz mi fotoğrafını çektiniz mi... Hiçbir hukuki yanı olmayan bir evrakla vatandaştan nasıl para talep edersiniz? Cevap vermeniz ümidiyle saygılar.

  • Mustafa 11 Kasım 2015

    İnşallah yapılan bu haksızlık en kısa sürede anlaşılacaktır. Cevapladığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Saygılar.

  • GDZ Elektrik Dağıtım Temsilcisi11 Kasım 2015

    Sayın Müşterimiz, Şikayetiniz tarafımıza ulaşmıştır. Talebiniz değerlendirilerek en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Gediz EDAŞ ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 186 numaralı Çözüm Merkezi'mizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta ile bildirebilirsiniz. Bilgilerinize sunarız, Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön