26 Ocak 2015

Gediz Edaş İzmir Fatura Ücretlendirmeye İtiraz!

Elektrik faturam bu ay iki katından fazla artıp 268.50 TL geldi. Üstelik evde tek kişi yaşıyor. Ayrıca 2014-1.ayın sonunda saatim bozulmuş, 1 ay sonra fark edip dilekçe vermiştim. Ancak 7.ayda saatim değiştirilmiş, aradaki ödemediğim faturaların sonraki faturalarıma iki ayda bir ekleneceği söylenmişti. Ben sürekli değişen faturalarım yüzünden bu farkı ödemekte olduğumu sanıyordum ama bu ay bu 285.50 TL dışında ikinci bir fatura daha aldım. 2014 yılı 1-7 ayları arası için okuma tek seferde yapılmış, bu aya ilave 511.80 TL fatura tek seferde kesilmiş. Saatin bozulması benim suçum değilken bu faturanın taksitlendirilmesi gerekiyordu, iki faturaya da itiraz ediyorum.

Meriç 332 Okunma

Cevaplar

  • Meriç 30 Ocak 2015

    Mail yoluyla da şikayette bulundum, yanıt geldi ancak sayaç arızasından kaynaklanan bedelin taksitlendirilmesi için dilekçe vermemi bunun için de çeşitli belgelerle işletmeye gitmem gerekiyormuş. Sayacım kendi kendine bozuldu, zaten o sayacın yenilenmesi için dilekçelerle uğraştım zamanında, şimdi neden bu kadar yazışmanın üzerine otomatik taksitlendirme yapılamıyor da illa ki abone sözleşmesi ya da tapu fotokopisi gibi belgelerle işletmeye gitmemiz gerekiyor? Sorunum belli, sorunun ne olduğu da tespit edildi, sayacı da be değil işletme değişti neticede. Ayrıca durduk yere iki katına çıkan faturada da hata olmadığı bildirildi. Kendi kendine dalgalanan faturalar İzmir'e özgü sanırım. Tüketici olarak ne dayatılırsa ödemek zorunda kalıyoruz. Üstelik mevzu bahis olan az buz meblağlar da değil.

  • GDZ Elektrik Dağıtım Temsilcisi30 Ocak 2015

    Sayın Müşterimiz, Şikayetiniz tarafımıza ulaşmıştır. Talebiniz değerlendirilerek en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Gediz EDAŞ ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 186 numaralı Çözüm Merkezi'mizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta ile bildirebilirsiniz. Bilgilerinize sunarız, Saygılarımızla. Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş Sil

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön