25 Kasım 2013

Gediz Edaş İzmir Abone Numarası Haber Verilmeden Değişiyor!

Gediz Elektrik abone numaralarını haber vermeden değişikliğe gitmiş. Otomatik ödemede olan ödeme yapılmamış dikkatim sonucu yatırılmamış faturayı göründe sordum soruşturdum. Fatura son ödeme tarihini geçmiş. Gecikme faizi ile birlikte benden tahsil edildi ve tanıdığım insanların çoğuda aynı işten muzdarip.

İşimizi gücümüzü bırakıp Gediz elektrik veznelerine koşturduk. Gayet lakayit birşekilde bundan sonraki faturalar düzelir bu aya mahsuben oldu dediler. Peki aldıkları faiz ve benim gereksiz yere koşturmam?

Faruk 1.535 Okunma

Cevaplar

  • GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. Temsilcisi29 Kasım 2013

    Sayın Müşterimiz Öncelikle siz değerli müşterimizin fikir görüş ve talepleri hizmet kalitemizi arttırabilmemiz ve devamlılığını sağlayabilmemiz adına şirketimiz açısından çok değerli olduğunu bildirmek ister, başvurunuz için teşekkür ederiz. Hizmet kalitemizi ve müşteri memnuniyetini artırmak için özelleştirme sonrası Şirketimiz tarafından birçok alanda yatırımlar yapılmaktadır. Bu yatırımlarımızdan biri de müşterilerimize sunulan hizmeti kolaylaştıran Müşteri Bilgi Sistemi (MBS) yazılımıdır. 30.10.2013 tarihi itibari ile siz değerli müşterilerimize MBS sistemi üzerinden hizmet sunulmaktadır. Faturalama ve tahsilat işlemlerini de kapsayan MBS’ye geçiş sürecinde, müşterilerimizin mağdur olmaması adına Şirket tahsilat noktalarımız dışında fatura tahsilatını gerçekleştiren PTT ve banka gibi kuruluşlar her aşamada bilgilendirilmiş ve yeni yazılıma uyum için kendi yazılım altyapılarında yapmaları gereken değişiklikler hakkında bilgilendirilmişlerdir. Söz konusu her bir kuruluşun altyapı olarak hazır olduğu teyidi alındıktan ve test ortamında çalışmalar tamamlandıktan sonra MBS yazılım değişikliği gerçekleştirilmiştir. Faturalarımızın tahsilatına ilişkin banka tahsilat protokolü düzenlediğimiz 23 bankadan biri hariç (bu bankaya otomatik ödeme talimatı veren 565 müşterimizin 01.11.2013 ve 15.11.2013 son ödeme tarihli borçları gecikme zammı alınmaksızın 18.11.2013 tarihine ötelenerek mağdur olmamaları sağlanmış ve bu kapsamda müşterilerimiz yazılı olarak bilgilendirilmişlerdir) 30.10.2013 tarihinden itibaren Şirketimiz veznelerinden, PTT ve diğer 22 bankadan tahsilat işlemleri yapılabilmektedir. Yazılım değişikliği ile birlikte daha önceki yazılımda kullanılan ‘‘Abone No’’ bilgisi ‘‘Tesisat No’’ olarak değişmiştir. Bu konuda aksaklık yaşanmaması için tüm bankalara ve kurumlara “abone no” veya “tesisat no” ile işlem yapabilmelerini sağlayan modüller iletilmiş ve bu modülleri kullandıkları yazılımlara entegre etmeleri istenilmiştir. 30.10.2013 tarihinden sonraki ilk faturalama dönemi olması sebebiyle (sonraki faturalarda “abone no” ve “tesisat no” ayrımı söz konusu olmayacağı için ve bu ayrım bir defaya mahsus olacağından) bazı bankaların bu entegrasyon modüllerini yazılımlarına eklemedikleri belirlenmiştir. Bu durumun da aşılabilmesi için 01.11.2013 tarihinden itibaren aktif olan http://www.gedizedas.com/Borc_Sorgulama.aspx adresimizden borç bilgileri ve abone numarasından tesisat numarasına ulaşım bilgileri paylaşılmıştır. sAYGILARIMIZLA

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön