17 Mart 2017 #8063875

GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. İş Bilmez Firmanın Usulsüz Elektrik Kesmesi!

Elektrik faturalarımı düzenli olarak ödediğim halde 17.03.2017'de saat 11:51'de elektrik saatime mühür vurulmuştur. Gelen faturada "usulsüz elektrik kullanımı" ibaresi bulunmakta olup ödenmemiş fatura ve gecikme zammı sıfır olarak gözükmektedir. Cuma akşamı aradığımızda sözleşmemizin ocak ayında bittiğini, sözleşmeyi yenilemediğiniz için kestiğinizi söylediniz. Sözleşme yenilenecek olsa bile tüketiciye haber vermeniz gerekmiyor mu?


Ocakta biten sözleşmenin elektriği neden Mart ayında kesiliyor onu da anlamadım. Ayrıca usulsüz enerji kullanmadığımız halde mühürleme faturasında usulsüz kullanım ibaresi bulunuyor. Usulsüz kullanan tüketici neden aylık fatura ödesin ki! Bir yanlışlık yapılmış belli ki daha faturamı ödeyeli 10 gün oldu ve hafta sonu mağdur ettiniz! Nasıl bir yanlışlık var bu işte borç yok bir şey yok ama elektriğimizi kesiyorsunuz! Sayaç No.: 195013.

Hilal 747 Okunma

Cevaplar

  • Hilal21 Mart 2017

    Her şeyin bir usulü var elimize İhbar kağıdını ulaştırmak sizin sorumluluğunuzdadır. İhbar kağıdı elimize ulaşmadı ve biz sözleşmemizin bittiğini bilmeden faturamızı düzenli olarak ödemeye devam ettik. Bu durumda kağıdın elimize ulaşıp ulaşmadığını kanıtlamakta sizin sorumluluğunuzdur. İmza karşılığında gönderin öyleyse. Apartmana mı attınız yoksa hala postada sürünüyor mu belli değil. Bu yaptığınız sorumsuzluğu mahkemeye bildireceğim beni iki buçuk gün mağdur ettiniz! Son ödememiz 24 Mart olan faturamızı bile dün alalacele ödettirip öyle açtınız elektriğimi!

  • GDZ Elektrik Dağıtım Temsilcisi20 Mart 2017

    Şikayetiniz tarafımıza ulaşmıştır. Talebiniz değerlendirilerek en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. GDZ Elektrik Dağıtım ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 800 0186 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak, [email protected] adresine e-posta göndererek veya Facebook,Twitter GDZEDAS sosyal medya hesaplarımız üzerinden bildirebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön