Toplam çözüm sayısı
..
GCM Yatırım ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Demet'in şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

  • profile
  • profile
  • profile
21 Destekçi
  6 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Gcm Yatırım Müşterilerinin Zarara Uğratmak İçin Yaptıkları Oyunlar!

102444görüntüleme
Demet
Demet 03 Ekim 2020 13:16

Ben 7078081 numaralı müşterisi idim. Gcm yatırımda yaptığım viop işlemlerde artı pozisyonda olduğum zaman yani para kazandığımda işlem yapmak istediğimde sistem kendileri bilinci olarak kilitleyerek işlem yaptırmamakta ve sonrasında da zarara gelindiğinde işleme açmaktadırlar. 

Son olarak 25.08.2020 tarihinde yine artı pozisyonda olduğum halde 20-25 dakika sistemi kapattılar. Sonrasında da zararına işlem yapmak zorunda kaldım. Aynı konumda Şikayetvar ® sitesine baktığımda aynı gün ve saatlerde birçok yatırımcısını bende olduğu gibi kasten ve isteyerek zarara uğrattılar. 

Dolayısıyla yaptıkları yatırımcılarının paralarına oyun ile el koymaktır. Kanıtlarım ise: 1- 25.08.2020de aynı saatlerde onlarca kez aradığımda telefonlar çaldı ama açan olmadı.

2-Çok sonra yatırımcı uzmanı D** hanıma ulaştığımda basit yalanlarla tıpkı çocuk kandırırcasına sorun sizdedir dedi. GCM Yatırım bilgisayar kayıtlarına baktıklarında sorunun kendilerinde olduğu SPK tarafından tespit edilecektir.

3-Sonra telefonda haksız  olduklarını resmen müşterilerinin paralarına el koyduklarını ve CİMER ®'e, SPK'ya, İstanbul BORSA'ya ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı kendilerine belirttim.

4-Daha sonra haklı olduğum için telefonda D** hanım arayarak şikayetinizden vazgeçin. Size komisyon indirimi yapalım dedi. Ardından hatalarını kabul edip 24.08.2020 de zarara uğratıldıktan sonra kalan bakiyemi çektim.

5-Sonra tekrar arayarak şikayetinizden vazgeçin diyerek ve hatalarını kabul ederek 170 TL iade ettiler. İspatı ise hesap kapatıldıktan sonra 25.08.2020 tarihinde170 TL tekrar hesaba iade ettiler. GCM Yatırım bu haksızlığa  bilgisayar programı olan meta trader ®5 'i müşterilerinin yatırımcılarının artı pozisyonda olduğunda yani karda iken programı alışverişleri kilitleyerek yapmaktadırlar. 

Araştırıldığında kesin olarak ispatlanacaktır. Ayrıca yeni müşterilerine ve bana da ilk girdiğimde telefonla zarara uğratacak konuşmalar yaparak bilinçli olarak yanıltarak beni ters pozisyon açmaya yönlendirdiler. Yine birçok yatırımcının sitenize yazdıkları şikayetlerde de mevcuttur. Bu yapılan  oyunun  ispatı çok kolay olacağından CİMER'e, SPK'ya ve Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet ettiğimde ortaya çıkacaktır. Aynı konumda olan yatırımcı arkadaşların da şikayetlerini belirttiğim kurumlara yapması ile hakkımızı kolayca aranabileceği kanısındayım.

Demet
Demet09 Ekim 2020 18:22

Şikayetimin ardından yaşadığım mağduriyetin süreci için şikayetime ektir. Yaptığım işlemlerde pozisyonum karda iken Metatrader5'te alım satımı kapatarak birçok müşterisi gibi beni de defalarca aldığım pozisyonlarda zarara uğrattı. Bu yaptıklarını kabul ederek hesaptaki parayı çektikten sonra şikayetvar.com sitesindeki önceden yazdığım şikayeti geri çekmem için ve yaptıklarını kabul ederek hesabıma 25.08.2020 de 170 lira para yatırdılar. Ve aynı gün parayı çekerek hesabı sıfırladım. 25.08.2020 de hesabı sıfırladıktan sonra gcm Yatırım haksızlığa devam edip aynı tarihte sıfır olan hesapta hayali işlemler yaparak 28.09.2020 ye kadar benim yapmadığım işlemler ben yapmışım gibi göstermişler. Bakiyesi sıfır olan hesapta hiçbir işlem yapmadım. Ekstra kredi vs gibi bir talebim yoktur. Hatta aynı tarihte f** d*** tarafından hesap kapatma işlemini yaptı ve ben kontrol ettiğimde hesapta işlem yapılamamaktadır. Bu kadar kanıta rağmen şuursuzca ve SPK yönetmeliğine de aykırı olarak gcm tarafından hayali işlem yapılmasının adı haksızlık, ve müşterilerinin zarara uğratarak haksız kazanç elde etmektir. Gcm Yatırım bu yaptıkları işlemlerinin adı kanun tanımazlıktır. Bütün bunlar yetmezmiş gibi bu konuyla ilgili kendi deyimiyle bilgisi olmayan kendilerinin avukatı Ç---hanım telefonda tarafıma tehditler savurmuştur. Kaldı ki bana bu konu hakkında bilgi verilmedi cümlesini de kullanarak haksız yere tehditler savurmuştur. Konu ile ilgili gcm Yatırımın bana yaptığı tüm maddi ve manevi kayıplarımı kanuni tüm yollara başvurarak alacağım ki kimsenin yaptığı yanına kalmasın. Not: Hayali yaptıkları işlemler fotoğrafta mevcuttur.

  • profile
  • profile
  • profile
21 Destekçi
  6 Yorum

6 Yorum

Yusuf
Yusuf07 Kasım 2020 23:03
 

Gcm bir çok viop firmasından iyidir bence halk yatırım da kar bile göremiyorsunuz. Arkadaşım gcm de çok memnundu abartıyorsunuz bunlar aracı kurum komisyon kazançları

 1
Onur
Onur20 Kasım 2020 16:48
 

Haklisnz Mehmet bey bende işlem yapıyorum tamam zarara uğradım ama bunda ne firmanın ne de danışmanın suçu var. Zaten resmi bir firma PTT'den bir ton belge imzalayp girisnz yapılıyor. Günlük analizler gönderiyor. Ben bir haftadır kullanıyorum.

 2
Onur
Onur31 Aralık 2020 10:30
 

Bunlar kotu firma görmemiş parayı gondermeyeni var

 1
Cemal
Cemal11 Aralık 2020 01:39
 

6-7 yıl önce benzeri başıma geldi. Altın alım satım ile gecelik 300-500 TL kâr yapıyordum. Daha 1 aylık filan bu işe girmştim. Sermaye arttırdım. Hemen aradılar. Riskli işlem yaptığımı, yardımcı olacaklarını söyleyip farklı yerlere yönlendirdiler.

 1
Onur
Onur31 Aralık 2020 10:29
 

Bunu yurt dışı firmasında bende yaşadım zararı bakiyeye yansıttılar hiçte itiraz etmediler ama bunlar sorun olarak görmemek lazım 15 lot yapmadan paranı göndermem diyeb var yurt dışında

 1
Ahmet
Ahmet23 Nisan 23:43
 

Viop u öğrenmeden herkes işlem açıyor sonu hüsran. Viop ta yapılan tüm işlemler referans numarasıyla saatiyle saniyesiyle borsa İstanbul'da tutulur. Sizin dışınızda birisi işlem açar ise bunu kanıtlamak çok basittir. Ben hiç öyle bir şey görmedim ama pozisyonu kapatmayı dahi bilmeyen kişilerin milyonları bitirdiğini çok gördüm.

 1
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile