09 Kasım
#12935089

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hastane Personeli!

Annem şu anda hastanenizin gastroenteroloji bölümünde yatan ağır bir hasta. Hastanede bulunduğum süre de bazı hemşire ve diğer görevlilerin hastaların rahatsız olup olmamasına bakmadan rastgele ve saygısızca davrandıklarına şahit oldum.


Hemşire, bulunduğu bölümden koridorun öbür ucunda bulunan başka bir personele bilmem ne amcaya söyle bize de getirsin diye yüksek sesle bağırarak birilerine haber gönderdi. Onu uyarayım derken bu kez de 16.30 dan sonra gastroenteroloji bölümünde yemek dağıtan erkek personel annemin odasına girdi ve yan yataktaki hastanın odada olmadığını görünce oldukça yüksek sesle tepki verdi. Bu ses tonu karşısında annem uykudan sıçrayarak uyandı ki uyuması için odanın kapısını kapatmış sessizce içeride bekliyorduk. Uyardığımızda ben burada bir buçuk yıldır çalışıyorum kimse bana bir şey demedi sen niye diyorsun diyor. Benim ses tonum böyle ben böyle konuşurum diyerek koridorda bağırarak konuşmaya devam ediyor.


Gerek bu personelin gerekse diğer personelin hastaların orada keyfi olarak bulunmadığını sağlıkla ilgili sorunlarından dolayı bulunduklarını hatırlamalarını bekliyorum. Kendileri hastayı hasta gibi görmeyebilirler ama hastalar, hasta sahipleri için çok değerlidir.
Hastaya sadece ilacını vermek iyileşmesi için yeterli değildir. İnsanca davranılması, değer verildiğini görmesi de iyileşmesine katkıda bulunacaktır. Hastane personelinin hastalara daha saygılı ve daha duyarlı davranmasını bekliyoruz.


Bu durum da hastane yönetiminin çalışanlarını uyarması ve eğitmesi ile olacaktır. Bunu sizden rica ediyor ve bekliyoruz. Lütfen.

Mahmut Mahmut 2.830 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler