26 Kasım 2015

Garenta Araç Kiralama Trafik Cezası Geç Tebliğ ve Peşin Ödeme İndirimi!

Tarafımıza verilen trafik cezası tutanağında (tutanak No: ma11610630) 06.10.15 tarihinde alınan cezanın, firmaya 20.06.15 tarihinde tebliğ edildiği belirtilmektedir. Buna rağmen firma 26.11.15 tarihinde müşterisini bilgilendirerek peşin ödeme indirim hakkının (%25) hiç edilmesine
sebebiyet vermiştir.


Firma tarafından, trafik şubeye ödenen ve tarafımdan indirimsiz kesilen cezanın ödeme faturası sunulmamaktadır. Firma indirimli ödemeden faydalanıp, müşteriye doğrudan cezayı yansıttığı izlenimini kuvvetle vermektedir.

Murat 2.683 Okunma

Cevaplar

  • Murat03 Aralık 2015

    Firma otomatik olarak cezayı tahsil etmektir ancak müşteri memnuniyetini gözetmeyerek, benzer "otomatik" bir sistemle müşteriye zamanında tebliğ yapmamaktadır. Şikayet gerektiren, sözleşme ile hukuki gerekçesi bulunan bu durum, firma için aleni bir kar kapısı anlıyorum, ancak kiralanan araç için müşterinin ceza takibi yapması mantık dışı bir gerekçedir. Müşteri kazanmak ve mevcut müşteriyi korumak isteniyorsa şeffaf ilişkiler kurulmalı ve bu örnekte olduğu gibi tebliğ 36 gün sonra yapılmamalıdır.

  • Murat27 Kasım 2015

    06.10.15 tarihinde İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan kiraladığımız 34 nc 1537 plakalı araç ile aynı gün radar trafik cezası aldığımızı bugün itibariyle öğrendik. Firmaya yapılan tebliğ tarihi 20.06.15 'dir. Trafik cezalarında uygulanan peşin ödeme indirim hakkı (25%), müşteriye yapılan tebliğ tarihinin 26.11.15 olmasından dolayı gaspa uğramıştır. Firma ile yapılan görüşmeler neticesinde; firma tüm tutarı müşterisine yansıtarak, kasten veya dolaylı bir şekilde firmanın peşin ödeme indiriminden yararlandığı ancak müşteriye ücretin tamamını yansıttığı düşüncesi kuvvet bulmuştur.

  • GarentaDAY Yeni Nesil Rent A Car Temsilcisi26 Kasım 2015

    Merhaba Murat Bey Öncellikle bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Yapmış olduğunuz kiralama ile ilgili tarafınıza iletilen Trafik Ceza Tutanağı hakkında sizinle yapmış olduğumuz sözleşme geçerlidir. Trafik cezanızı % 25 indirimli ödemek için kiraladığınız aracın plaka bilgisi ve kiraladığınız tarihlerdeki ceza sorgulamanızı yapıp ödeyebilirsiniz. Trafik cezası size ait bir cezadır ve şirketimiz tüm ödenmemiş cezaları tebliğ edildiği tutarda otomatik olarak çekmektedir. Sizin tarafınızdan imzalanan Araç Kira Sözleşmesinin 4.8'inci maddesinde de bu durum belirtilmektedir. 4.8. Aracın tüm yakıt, otopark, hgs, ogs, otoyol, köprü vs. geçiş ücretleri ile trafik para cezaları, faiz ve fer’leri KİRACI’ya ait olup, KİRACI tarafından ödenecektir. Kira süresi sona erse bile, kira süresi içinde düzenlenen her türlü cezadan KİRACI sorumludur. Ceza makbuzunun isim ve imza olmaksızın sadece plaka numarasına yazılması halinde dahi, KİRACI mevcut cezayı ödemeyi kabul eder. Kira süresi içerisinde araca düzenlenecek OGS, HGS, otoyol, köprü v.s. geçiş ve otopark ücretleri ile trafik para cezalarına ilişkin KİRALAYAN’a ulaşan ceza makbuzları KİRALAYAN tarafından ödenecek ve ödenen tutar ile var ise gecikme faizi ve ferileri, ayrıca geçiş, otopark ve/veya ceza bedelinin %25 ‘i (KDV hariç.) oranında hizmet bedeli de eklenerek KİRACI’dan tahsil edilecektir. Kira sözleşmesi ve işbu genel koşullar sona ermiş olsa dahi KİRACI işbu tutarlardan sorumludur. KİRACI, ogs, hgs, otoyol, köprü v.s. geçiş giderleri ve trafik para cezalarına KİRALAYAN tarafından itiraz edilmesini talep edemez, KİRALAYAN tarafından itiraz edilmemesinden dolayı ceza tutarlarını ödemekten kaçınamaz ve bu konuda KİRALAYAN’dan herhangi bir talepte bulunamaz. Ayrıca KİRALAYAN, otopark, ogs, hgs, otoyol, köprü v.s. geçiş ücretleri, trafik cezaları ve faiz ve ferileri ile hizmet bedellerini, kira süresinin sonunu beklemeksizin ve herhangi bir izne ve bildirime gerek olmaksızın KİRACI’nın kredi kartından ve/veya teminatından mahsup ederek tahsil etmeye yetkilidir. KİRALAYAN’ın bu yetkisi sözleşme süresi ile sınırlı olmayıp, KİRACI, KİRALAYAN’ın bu yetkisini peşinen kabul eder. Kiralama sonrasında müşterilerimiz tarafında takip edilerek ödemesi yapılıp şubeye dekontu iletilen cezalar dışında kalan şirketimiz tarafından ödenen trafik cezaları, müşterilerimizden tebliğ tutarında tahsil edilmekte olup iadesi gerçekleştirilmemektedir. Bilginize sunar, iyi günler dileriz. Garenta Müşteri İlişkileri Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön