09 Aralık 2015

Garenta Araç Kiralama Size Ait Olmayan Cezayı Ödetiyorlar!

23 - 27.09.2015 tarihlerinde kiraladığım araç için, bulunmadığım lokasyon da, bulunmadığım gün ve saat için aracın plakasına 391 TL ceza kesilmiş. Cezayı el yazısıyla yazan polis belli ki tarihte hata yapmış ve ben belirtilen gün ve saatte ilgili yerde bulunmadığımı bir çok kanıt ile ispatlamışken Garenta Araç Kiralama tarafından hiçbiri dikkate alınmadı ve bana sözleşme dayatılarak ödeme zorunluluğunu bildirdiler.


Ayrıca ceza makbuzu üzerinde tebliğ tarihi boş bırakılmıştı ve 15 gün içinde ödenen cezaların % 25 indirimli ödendiğini bilmelerine rağmen benden toplam ücreti istediler. Ödeme makbuzunu istediğimde ise tarafıma yanıt verilmedi. Bende indirimli halini ödedim. Bir daha asla bu firma ile çalışmam.

Suha 912 Okunma

Cevaplar

  • GarentaDAY Yeni Nesil Rent A Car Temsilcisi09 Aralık 2015

    Merhaba Süha Bey; Öncellikle Garenta’yı tercih ettiğiniz ve bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Firmamızdan yapmış olduğunuz süre içerisinde kullanmış olduğunuz araca Trafik Cezası kesilmiştir. Trafik Cezasının kesildiği tarih ve saat ile Araç Teslim Formu incelendiğinde belirtilen tarihte aracın sizin tarafınızdan kullanıldığı tespit edilmiştir. Firmamıza sadece Trafik Şube Müdürlüğü tarafından ceza tutanakları gönderilmektedir. Kamera,video vb. belgeler trafik cezasına itiraz etmeniz durumunda sizlere iletilecektir. İmzalamış olduğunuz Araç Kira Sözleşmesi'nin 4.8. maddesinde de bu durum belirtilemektedir. Ayrıca trafik cezanız %25 indirimli olarak tahsil edilmiştir. 4.8. Aracın tüm yakıt, otopark, hgs, ogs, otoyol, köprü vs. geçiş ücretleri ile trafik para cezaları, faiz ve fer’leri KİRACI’ya ait olup, KİRACI tarafından ödenecektir. Kira süresi sona erse bile, kira süresi içinde düzenlenen her türlü cezadan KİRACI sorumludur. Ceza makbuzunun isim ve imza olmaksızın sadece plaka numarasına yazılması halinde dahi, KİRACI mevcut cezayı ödemeyi kabul eder. Kira süresi içerisinde araca düzenlenecek OGS, HGS, otoyol, köprü v.s. geçiş ve otopark ücretleri ile trafik para cezalarına ilişkin KİRALAYAN’a ulaşan ceza makbuzları KİRALAYAN tarafından ödenecek ve ödenen tutar ile var ise gecikme faizi ve ferileri, ayrıca geçiş, otopark ve/veya ceza bedelinin %25 ‘i (KDV hariç.) oranında hizmet bedeli de eklenerek KİRACI’dan tahsil edilecektir. Kira sözleşmesi ve işbu genel koşullar sona ermiş olsa dahi KİRACI işbu tutarlardan sorumludur. KİRACI, ogs, hgs, otoyol, köprü v.s. geçiş giderleri ve trafik para cezalarına KİRALAYAN tarafından itiraz edilmesini talep edemez, KİRALAYAN tarafından itiraz edilmemesinden dolayı ceza tutarlarını ödemekten kaçınamaz ve bu konuda KİRALAYAN’dan herhangi bir talepte bulunamaz. Ayrıca KİRALAYAN, otopark, ogs, hgs, otoyol, köprü v.s. geçiş ücretleri, trafik cezaları ve faiz ve ferileri ile hizmet bedellerini, kira süresinin sonunu beklemeksizin ve herhangi bir izne ve bildirime gerek olmaksızın KİRACI’nın kredi kartından ve/veya teminatından mahsup ederek tahsil etmeye yetkilidir. KİRALAYAN’ın bu yetkisi sözleşme süresi ile sınırlı olmayıp, KİRACI, KİRALAYAN’ın bu yetkisini peşinen kabul eder. Saygılarımızla. Garenta Müşteri İlişkileri Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön