14 Eylül 2015

Garenta Araç Kiralama Güveni Kötüye Kullanma

Araç kiraladığım müddet içerisinde trafik cezaları tahakkuk ettirilmiş; ruhsat sahibi Çelik Motor (Garenta) olduğu için firmaya tebliğ edilmiş; firma itiraz süresini geçirmiş ve tarafıma bilgi vermemiş adeta cezaları tartışmasız doğru kabul etmiş, anayasal hakkım olan hak arama özgürlüğümü kısıtlamıştır. Cezalar haksız, usule aykırı, şekil şartlarından noksan, hatalı olabilir! İtiraz bir haktır ve firma bu hakkıma engel olmuştur.
Diğer önemli olan ise; firma 15 günlük indirimli ödeme süresi içerisinde 3/4'ünü ödemiş ve fakat tarafımdan tamamını almıştır. Üstelik bunu güvenerek teslim ettiği kredi kartımdan yapmış; güveni kötüye kullanma suçu işlemiştir.

Ali 1.031 Okunma

Cevaplar

  • GarentaDAY Yeni Nesil Rent A Car Temsilcisi15 Eylül 2015

    Merhaba Ali Bey; Öncellikle bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Detaylı bilgilendirme paylaşmış olduğunuz e-mail adresine iletilmiştir. Saygılarımızla.

  • Ali14 Eylül 2015

    Firma hakkında BİMER'e Cumhuriyet Başsavcılığına ve Tüketici Mahkemelerine müracatlarda bulundum. Sizler de bu firmadan araç kiralarken lütfen iyi düşünün. (firmanın savunması Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanuna açıkça aykırı olan bir sözleşmeye imza atmış olmammış!) ki o da tüketici mahkemesince iptal olacaktır...

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön