12 Mayıs 2016

GarentaDAY Yeni Nesil Rent A Car İdari Trafik Para Cezası!

01.04.2016 Nisan günü şirketten kiraladığım 34 NT 9*** plakalı araca kesilen ceza şirketinizin ilgili birimine 18.04.2016 tarihinde tebliğ edildiği bana gönderilen mailden anlaşılıyor. Şikayetim ise bu trafik ceza tutanağının ve tebliğ mazbatasının bulunduğu mail bana 03/05/2016 tarihinde iletildi. Şimdi bana klasik kopyala yapıştır cevabını göndereceksiniz ama görmezden geldiğiniz konu mazbatanın şirketinize tebliğ olduğu tarih ile tarafıma mail gönderdiğiniz tarih arasında yasal olarak 15 günlük itiraz süresinin geçmiş olduğu. Dolayısıyla hakkım alıkonulmuş. Ben İstanbul'da adliyede memurum. Bu yasal prosedürlerin nasıl işleyeceğini biliyorum. Dolayısıyla şirketiniz tarafından mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum.

Serhat 976 Okunma

Cevaplar

  • Serhat 13 Mayıs 2016

    Yine önceki klasik şikayet lerde olduğu gibi kopyala yapıştır bir geri dönüş. Bana diyorsunuz ki kiracı tarafından ödenen cezanın makbuzu bize gönderildiği zaman iade işlemi gerçeklemektedir. Buradada sizin saçma işleyişiniz en planda. Siz kiracının cezaya itiraz hakkı bulunduğu halde bunu da engelliyorsunuz.

  • GarentaDAY Yeni Nesil Rent A Car Temsilcisi12 Mayıs 2016

    Serhat Bey Merhaba; Öncellikle bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Yapmış olduğunuz kiralama ile ilgili tarafınıza iletilen Trafik Ceza Tutanağı hakkında sizinle yapmış olduğumuz sözleşme geçerlidir. Trafik cezanızı % 25 indirimli olarak ödenmekte olup 20TL hizmet bedeli + KDV 3.60TL tutarı tahsil edilmektedir. Kiralama sonrasında müşterilerimiz tarafında takip edilerek ödemesi yapılıp şubeye dekontu iletilen cezalar dışında kalan şirketimiz tarafından ödenen trafik cezaları, müşterilerimizden belirtilen şekilde tahsil edilmekte olup iadesi gerçekleştirilmemektedir. Bilginize sunar, iyi günler dileriz. GarentaDAY Müşteri İlişkileri Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön