26 Ekim 2016 #6787348

GarentaDAY Yeni Nesil Rent A Car Trafik Cezası Ödemesi Hizmet Bedeli Kesintisi!

Kiralama süresi boyunca gayet memnun kaldığım ve çevreme de önerdiğim firma, kiralama sonrası hayal kırıklığına uğrattı. Olası bir trafik cezasına karşı araç bilgilerini edinmiştim. Trafik cezası yediğimi öğrendiğimde izlemem gereken yolu sormak için önce çağrı merkezini aradım, sonrasında çağrı merkezinin yönlendirdiği adrese tam 4 (dört) e-mail attım ancak cevap alamadım. Sonrasında çağrı merkezini tekrar arayıp e-maillerime cevap alamadığımı ileterek şikayet kaydı oluşturdum. Yine arayan olmadı ve beklenen son bugün hizmet bedeli de eklenerek ceza tutarı kredi kartımdan çekildi. Tüm çabalarıma rağmen firmanın ilgisizliği sebebiyle cezayı kendim ödeyemedim, bu nedenle hizmet bedelinin tarafıma geri ödenmesini talep ediyorum.

Emrah 1.509 Okunma

Cevaplar

  • Emrah02 Kasım 2016

    Çağrı merkezini tekrar aradım, henüz şikayetimle ilgili bir değerlendirme yapılmamış. 1 ayı doldurmak üzeresiniz az kaldı.

  • Emrah26 Ekim 2016

    Mesajımı gerçekten okudunuz mu, yoksa konu başlığına bakıp otomatik cevap mı gönderiyorsunuz? Okuduysanız mesajımdan sözleşmenin bu maddesinden haberdar olduğum anlaşılıyordur sanıyorum. Kendim takip ettim, ödeme süreci ile ilgili bilgi almak istedim, attığım 4 farklı e-maile cevap verilmedi, bununla ilgili çağrı merkezi aracılığıyla oluşturduğum şikayet kaydına da dönüş sağlanmadı. Müşteri ilişkileri yönetimi olarak neden dönüş yapılmadığı ile ilgili söyleyecekleriniz vardır tahmin ediyorum.

  • GarentaDAY Kısa Dönem Araç Kiralama Temsilcisi26 Ekim 2016

    Merhaba Emrah Bey, Öncelikle bizimle iletşime geçtiğiniz için GarentaDAY olarak teşekkür ederiz. Yapmış olduğunuz kiralama ile ilgili tarafınıza iletilen Trafik Ceza Tutanağı hakkında sizinle yapmış olduğumuz sözleşme geçerlidir. Trafik cezanızı % 25 indirimli olarak ödenmekte olup 20TL hizmet bedeli + KDV 3.60TL tutarı tahsil edilmektedir. İmzalamış olduğunuz Araç Kira Sözleşmesinin 4.8'inci maddesinde de bu durum belirtilmektedir. 4.8. Aracın tüm yakıt, otopark, hgs, ogs, otoyol, köprü vs. geçiş ücretleri ile trafik para cezaları, faiz ve fer’leri KİRACI’ya ait olup, KİRACI tarafından ödenecektir. Kira süresi sona erse bile, kira süresi içinde düzenlenen her türlü cezadan KİRACI sorumludur. Ceza makbuzunun isim ve imza olmaksızın sadece plaka numarasına yazılması halinde dahi, KİRACI mevcut cezayı ödemeyi kabul eder. Kira süresi içerisinde araca düzenlenecek OGS, HGS, otoyol, köprü v.s. geçiş ve otopark ücretleri ile trafik para cezalarına ilişkin KİRALAYAN’a ulaşan ceza makbuzları KİRALAYAN tarafından ödenecek ve ödenen tutar ile var ise gecikme faizi ve ferileri, ayrıca geçiş, otopark ve/veya ceza bedelinin %25 ‘i (KDV hariç.) oranında hizmet bedeli de eklenerek KİRACI’dan tahsil edilecektir. Kira sözleşmesi ve işbu genel koşullar sona ermiş olsa dahi KİRACI işbu tutarlardan sorumludur. KİRACI, ogs, hgs, otoyol, köprü v.s. geçiş giderleri ve trafik para cezalarına KİRALAYAN tarafından itiraz edilmesini talep edemez, KİRALAYAN tarafından itiraz edilmemesinden dolayı ceza tutarlarını ödemekten kaçınamaz ve bu konuda KİRALAYAN’dan herhangi bir talepte bulunamaz. Ayrıca KİRALAYAN, otopark, ogs, hgs, otoyol, köprü v.s. geçiş ücretleri, trafik cezaları ve faiz ve ferileri ile hizmet bedellerini, kira süresinin sonunu beklemeksizin ve herhangi bir izne ve bildirime gerek olmaksızın KİRACI’nın kredi kartından ve/veya teminatından mahsup ederek tahsil etmeye yetkilidir. KİRALAYAN’ın bu yetkisi sözleşme süresi ile sınırlı olmayıp, KİRACI, KİRALAYAN’ın bu yetkisini peşinen kabul eder. Kiralama sonrasında müşterilerimiz tarafında takip edilerek ödemesi yapılıp şubeye dekontu iletilen cezalar dışında kalan şirketimiz tarafından ödenen trafik cezaları, müşterilerimizden belirtilen şekilde tahsil edilmekte olup iadesi gerçekleştirilmemektedir. ​Bilginize sunar, iyi günler dileriz. GarentaDAY Müşteri İlişkileri Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön