01 Kasım 2016 #6831570

Garenta Hasar Ücreti Kesintisi Uyguladı!

Bursa şubenizden 28.10.2016 günü 1 günlük araç kiralamıştım. Ertesi gün aracı teslim ettiğimde şubedeki aracı teslim alan görevli arkadaş bana araçta hasar olduğunu bunun benden kaynaklı olduğunu söyledi. Bende kendisine bunun benden kaynaklı bir hasar olmadığını, oluşan hasarın gözle görülemeyecek kadar küçük çaplı bir hasar olduğundan, aracı teslim eden arkadaşın gözden kaçırabileceğini ve bunu da sisteme not etmediğinden dolayı benim aracı teslim ederken, bu hasarın aracın bendeyken oluştuğunu söyledi. Bende kendisine bu hasarın bende oluşmadığını, aracı teslim eden görevli arkadaşın bu ufak hasarı dikkatsiz davranması sonucu, gözden kaçırıp sisteme not etmediğinden dolayı bu hasar araç bendeyken meydana gelmiş gibi bana yansıtıldı. Buna istinaden benden araç teslimi sonrası depozitodan kesintiye uğratıldım. Bana burada benden kaynaklı olmayan bir şey için, depozitodan kesinti yapılmıştır.

Şahin 1.976 Okunma

Cevaplar

  • Şahin04 Kasım 2016

    Aracı teslim eden görevli ile aracı teslim alan görevli aynı kişi değildi. Bende buna istisnaden aracı teslim eden görevlinin hatası sonucu bu hasarı sisteme not düşmediyse, bunun sonucunda, aracı teslim alan görevlinin bu hasarı bana fatura etmesi, bu aracın başına bendeyken bir şey gelmediğini, araç iade formunuda imzalamayacağımı görevlilere izah ettim. Firmanızın çalışanınızın hatası sonucu bu hasarı bana kesmeniz hiç adil değildir. Bunun adı direk para gasp etmedir. Firmanızı büyük bir şiddetle kınıyorum.

  • GarentaDAY Kısa Dönem Araç Kiralama Temsilcisi04 Kasım 2016

    Merhaba Şahin Bey, Öncelikle bizimle iletişime geçtiğiniz için GarentaDAY olarak teşekkür ederiz. Şikayetiniz ile ilgili detaylı bilgiyi paylaşabilmek için iletişim numaranızdan arama sonucunda size ulaşamadığımızı belirtmek isterim. Şikayetiniz hakkında gerekli incelemeler tamamlanmış ve ilgili hasarın siz değerli müşterimizin kullanım süresi içerisinde oluştuğu tespit edilmiştir. İlgili durum imzalamış olduğunuz Araç Teslim&İade Formu'nda da belirtilmiştir. Araç iadesi sonrasında ortaya çıkan hasarın onarım işlemi anlaşmalı olduğumuz yetkili servisler tarafından özel belirlenen fiyatlar doğrultusunda tamamlanmaktadır. Bu nedenden dolayı siz değerli müşterimizden tahsil edilen onarım bedeli iade edilmeyecektir.​ Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön