15 Kasım 2018
#11152817

Gardrops Ürünüm Çöp Oldu, Kargo Ücreti De Benden Alındı!

Gardrops aracılığıyla satmış olduğum Minions 3 parça kahvaltı setini kendi orijinal kutusu dışında kalın baloncuklu poşetlere sarmış ve etrafına eski tişörtler de sarıp poşetle PTT Kargo'ya vermiştim.


Ancak ürünüm alıcıya kırık ulaşmış, ne derece kırık olduğunu hiçbir zaman göremedim. Çünkü ürünü geri istiyorsam benden kesilen 6 lira kargoya ek olarak bir de dönüş kargo ücretini ödemem gerekiyormuş.


PTT Kargo tarafından çöp olan ürünümün 35 liralık zararı dışında 6 lira da kargo ücreti olarak hesabımdan kesilmiş ve zararım 41 lira olmuştur. Gardrops tarafından hiçbir açıklama tarafıma yapılmamıştır. Bu firmaya güvenim tamamen sarsıldı.

İlkay İlkay 1.061 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • İlkay22 Kasım 2018

  Gerçekten artık gardropsla yaşadığım sorunlardan bıktım usandım! Plaktan önce göndermiş olduğum minions kahvaltı setinin kargo yüzünden kırılmış gitmesinin tüm faturası bana çıkarıldı. Şimdi de aman kırılmasın diye koruyarak gönderdiğim plak için "shipping violation" adı altında 2 kez altışar liralık kargo ücreti kesmişler. Sorumsuz müşteri hizmetleriniz, en çok satıcıyı mağdur eden politikalarınızdan bıktık.

 • Gardrops Temsilcisi15 Kasım 2018

  Merhaba; sipariş iptalleri sağlandığında gönderilen mesaj içeriği "sure asimi dır. Sevgilerimizle.

 • İlkay15 Kasım 2018

  Sadece kargo ücreti kısmına açıklık getirebilirken kırılan ürün ve kargo hatası hakkında yorum yapmaktan kaçınmanız, göndermiş olduğum urunu "sure asimi" yazarak iptal etmeniz de halen haklılığımı korumaktadır.

 • Gardrops Temsilcisi15 Kasım 2018

  Merhaba, İade gerçekleşen siparişlerde 2 türlü kargo hareketi gerçekleşir. 1. Alıcınıza gönderdiğiniz ilk kargo 2. alıcıdan size iade gelen kargo. Sizden kesilmiş olan kargo ücreti sizin alıcıya gönderdiğiniz ilk kargonun ücretidir. Gardropsta gerçekleşen tüm satış işlemlerinde ilk gönderim kargo ücreti satıcıya aittir. iade dönse de dönmese de kargo sizin için alıcıya ürününüzü teslim eder. Bunun bedeli de satıcı olarak sizden tahsil edilir. Konuya dair gerekli uyarılar iade koşullarımız içerisinde yer almakta olup üzülerek farklı bir işlem sağlanamadığını bilgilerinize sunarız. ​Sevgilerimizle

Ziyaretçi Yorumları