Toplam çözüm sayısı
..
Garantiliarabam.com ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü
 • profile
1 Destekçi
  1 Yorum
Popülerkarşılaştırmalar  
Ziyaretçi tercihleriyle oluşturulmaktadır.
Garantiliarabam.com
ile
Pilotgarageotoekspertiz.com
Garantiliarabam.com
ile
arabam.com

Yeni karşılaştırma

ile

Garantiliarabam.com Aracımız Motor Testine Alınmadı!

3248görüntüleme
Kaberdey
Kaberdey 01 Haziran 2020 06:19

Astra j 1.3 CDTİ sport Aracımızı 28/05/2020'de Garantili arabam Sultangazi Şubesine Full Expertiz Yaptırmaya Götürdük ücreti ödedik Aracın kaporta incelemelerini vs... Yaptılar tabi biz aracı satacağımız için en çok aracın motor yüzdesi ne çıkacak onu merak ediyoruz bayideki usta aracın motorunun sağına soluna baktı bu araç motor testine çıkmaz dedi neden dedik aracın motorda biraz üflemesi varmış hafif yağ kaçağı varmış turboda ses varmış vs... Vs... Bu şekilde araç motor testine çıkar ise motoru sararmış (kilitlermiş) bu sebeplerden teste alamazmış. Tabi biz arabayı satacağız alacak olan kişi aracın ilk önce bana motoru nasıl bu aracın diye soruyor motor testi olmadan ne cevap verebiliriz, motor testini de yapalım bizde müşterimize ona göre cevap verelim hakka girmeyelim dedik, Ustanın cevabı şok edici abi arabanda üfleme var yağ kaçağı var turboda ses var yağ yakan araba dahada iyi kaçar bu şekilde aracı motor testine alıp buradan alacağın motor yüzde verileri ile aracı satacağım kişileri kandırma, yanıltılmış olursun hakka girersin dedi tabi benim şarteller attı, kim hakka giriyor ben, ben hakka girecek isem ® milleti yanıltacak isem size bu aracı niye Exper ® testine getiriyorum iyi misin sen, asıl sen milleti yanıltıyorsun dedim ben buraya Full expertize getirdiysem aracımı hepsini tamamlayın dedim fakat oralı olan kimse yok usta başka araca geçti bile parasınıda aldılar artık seninle ilgilenen kimse bulamazsın. Ben bu kadar entrika döndüğü bir expertiz daha görmedim, bizim araçtan önceki araçlarda da gözlemledim motor testine onları da almadılar, özellikle bizim aracın bir alt paketi geldi 90 binde araç onu da takip ettim aynı şekilde motorunda şu var bu var diye motor testine almadan gönderdiler adamları bu nasıl bir anlayış bir nasıl bir zihniyet garantili arabam Exper bayilerinin geneli mi bu şekilde yoksa biz Sultangazi'deki şubelerinin muhteşem ustasının mı azizliğine uğradık anlamadım, çünkü aldığım her araca Full Expertiz testi kesinlikle yaptırırım ama Full expertize motor yüzdesi testi eksik olarak ilk burda oldu maalesef her şey bir Yana bir de yanıltıcı ile itam edildik ama bu konunun peşindeyim ben aracı expere götürmeden X bir oto serviste baskı balata, volan, motor zinciri yağ suyu vs... Vs... Yeni bakım yaptırmışız, enjektörlerinin bakımını özel ustasında yaptırmışız, turbo kontrolünü turbo ustasında yaptırmışız aracı bu şekilde expere götürmüşüz, yetkililerden bu ayıbın acilen düzeltilmesini ve bir özür dilenmesini talep ediyorum.

Garantiliarabam.com Logo
Garantiliarabam.com03 Haziran 2020 11:22

Garantili Arabam olarak hiçbir şekilde kimseyi mağdur etmemeye çalışmaktayız. Türkiye geneli 150 bayimiz ile Türkiye’deki en geniş bayii ağına sahip firmasıyız. Bu durumdan dolayı üstümüze düşen sorumluluğun bilincindeyiz ve hiçbir kişinin mağduriyet yaşamaması için elimizden geleni yapmaktayız. Öncelikle araçta dediğiniz gibi bir yağ yakma durumu mevcuttur. Yağ yakan aracın ve herhangibir tehlike arz edebilecek araçların motor testine alınmamaktadır. Bayimizin size orda belirtmek istediği konu yağ yakan araçların motor testinin sağlıklı olmayacağı ve motor performans yüzdelerinin normalinin çok üstünde çıkabileceğidir. Bu durumda bayimiz aslında hem sizi hemde aracı alacak kişiyi mağdur etmeme çabası içerisindedir. Garantili arabam firması olarak amacımız sadece para kazanmak değil, işimizi en iyi şekilde yapıp en doğru bilgileri sizlere aktarmaktır. 2.el araç alım ve satımında bir çok mağduriyetler yaşanmaktadır Garantili Arabam firması olarakta bu mağduriyetlerin önüne geçmekteyiz. Hiçbir kazanç ve menfaat gözetmeksizin en tarafsız şekilde 150 bayimiz ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Biz türkiyede 150 nin üzerinde bayisi ile 10 yıldır hizmet veren bir Türk firması olmaktan gurur duyoruz.

Kaberdey
Kaberdey05 Haziran 2020 12:01

Tamam siz firmanız ile övünüyor olabilirsiniz fakat ben eminim birçok araç sahibi yazdığım sebeplerden ötürü sizin firmanızdan memnun değildir ve olmayacaktır. Siz ticaret hanenin merkezinden sadece firmanızı savunmaya çalışan birisiniz, fakat yaşananlar sahada çok farklı oluşmaktadır. İkinci el bir araç almak üzere aracı Full Expertiz yaptırmaya böyle bir ticarethaneye götüreceksiniz bu şekilde nahoş ve kabul edilmeyecek olaylar yaşayacaksınız, Kim bu şekilde sorun yaşayacağı bir ticaret haneye gitmek ister, hiç kimse istemez. Sadece sizin ticaret hanenizde değil Dünya üzerindeki hiçbir ticaret hanede, hiç kimse müşterisine karşı yanıltıcılık hakka girmek vs... İle itam edemez, etme gibi bir hakkında yoktur, olamaz da. yanıltıcılık yapsak hakka girecek olsak aracı size neden getirelim. Yineliyorum şu ana kadar hemen hemen 20 aracımı almadan önce full expertiz testine çeşitli özel ticaret hanelere götürdüm eksper testine soktum, hiçbirisinde sizde yaşadığım problemi yaşamadım. Ben size aracımı full expertiz yapılması için getiriyorum karşılığında Exper testlerinin tamamı yapılmıyor, iyi niyet politikanız olsa dersiniz ki misal full expertiz de 6 madde kontrol ediliyor biz 5 tanesini kontrol ettik 1 tanesini X sebeplerden ötürü yapamıyoruz, Full expertize 300 TL para ödemişsiniz, biz 5 ini yaptık 1 ini yapamıyoruz 250 TL yaptığımız işin bedeli, 50 TL de yapamadığımız işin bedeli olarak size geri iade ediyoruz kusura bakmayın dersiniz. Madem haktan bahsediyorsunuz işinizin hakkını alıp kalanı iade edebilirdiniz veya aracın motorunda hafif yağ akıntıları var lütfen aracın motorunu yıkatıp getirin derdiniz (Aracın motorunda yere damlayacak kadar veya daimi yağ, su vs... Kaçağı yoktur ve genel ağır bakımından yeni çıkmıştır. Aracı yaptırdığımız ustaya ve 1-2 Ustaya danıştım onlarda baktılar aracın motoruna bariz yağ su vs... Kaçağı yok dediler, olsaydı eğer daimi yere damlatır idi + aracın motor kaputunun üstünden çıkacak dumanı vs... Durduramaz diniz denildi ve mantıken doğru da söylüyorlardı, Exper iniz işi yokuşa sürüyor motorunu yıkatın başka eksper firmasına götürün motor yüzde testini alabilirsiniz diyerek bilgi verdiler). Tabii ki biz işin parasında değiliz, parasında olsak expere götürmeden 1-2 ustaya götürür ücretsiz baktırır idik. Yazdığım formdaki kelime kısıtlamasından ötürü Yazımın devamını bir sonraki sayfaya ekleyeceğim.

Kaberdey
Kaberdey05 Haziran 2020 12:09

Bu konuyu da dile getirdik resmen dalga geçer şekilde bir doktora gidip muayene ücretini ödediğinizde geri alabilir misiniz (Ben hastaneye gitsem param kalmaz merak etmeyin, neden biliyor musun bütün branşlardan randevumu alırım muayene olduğum bölümün parasını öderim, doktorda yapmadığı efor testinin parasını almaz, alamaz…). Bakın bu mesajı yazan, bu firmanın yetkilisi de dahil hiçbir garantili arabam yetkilisi tarafından, tarafıma özür mesajı veya telefon açıp ustamızın yapmış olduğu terbiyesizlikten ötürü özür dileriz, kusurumuza bakmayın, verdiğimiz eksik hizmetin telafisini de en kısa sürede yapacağız demediler, diyemiyorlar. Müşterisine Saygı ve müşteri memnuniyetini sağlayamayan yerlerin rağbet görmemesi taraftarıyım.  

 • profile
1 Destekçi
  1 Yorum

1 Yorum

Ali
Ali03 Haziran 2020 13:32
 

Kardeşim siz garantili arabam olarak belki dürüst olabilirsiniz ama sizi temsil eden bayilikler de sizin gibi mi bu isten anlamayanlara var mı bir yaptirimiz, Garantili arabam Konya bayi Doctor oto ekspertizin yaptığı hatalardan haberiniz var mı.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 3 hafta önce

Garantili arabam oto expertiz Balıkesir / Burhaniye şubesinin sahibi m** o** ve o** o**dan araba satın aldım. Bu kişiler biz expertizciyiz arabada hiçbir sorun yok, bir şey çıkarsa beni ara dediler. Ve aldığım arabanın kilometresini düşürmüşler .

profile
 • 0görüntüleme
 • 19 Mart 16:41

Bende ilk kez ticari araç Ford Connect araç aldım Manisa Turgutlu da ki garantili arabam ekspertize götürdüm 3 ay sonra baktım araç sonradan açılmış araca koltuklar işlenmemiş şasi numarası yok sağ kapı değişmiş aracı satışa çıkardığım zaman öğrendim.

profile
 • 0görüntüleme
 • 28 Ocak 22:11

21 Ocak 2021'de Aydın Söke’den araç aldım. Aracı almadan önce Aydın Söke’de bulunan garantili arabam oto ekspertizde aracımı ekspertiz yaptırdım. Ekspertiz raporuna göre aracın değişen sök tak ve boyalı parçaları olmadığı söyledi. Bende bu rapora güvenerek aracı satın aldım. 26 Ocak 2021 tarihinde A...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 19 Aralık 2020 00:51

Ben 27.09.2019 tarihinde Uşak'a Renault 19 bir araç almaya geldim Kocaeli'den aracı Garantili Arabam expertiz firmasında Uşak bayisinden expertize soktuk aracın kaput hatasız diye yazıldı rapora bizde ona güvenerek aracı aldık fakat şimdi aracımı satmaya karar verdim Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde e...

 • profile
 • profile
 • profile
3 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 13 Aralık 2020 17:18

Garantili arabam Turgutlu bayisi bir işten anladığı yok. Kasım ayının 20'sinde araba götürdüm. Komple boyalı dedi. İki parça değişen var dedi. Tamam dedik. Sözde full ekspere soktuk. 430 TL verdim. Sadece boya değişen ve motor performansına fren testi bakıldı. Başka bir şeye bakılmadı. Full eksperti...

 • profile
1 Destekçi
1 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 30 Eylül 2020 20:36

21.12.2018 tarihinde Manisa Alaşehir garantili arabam oto ekspertiz firmasına almak istediğim aracı götürdüm. Aracın sağ çamurluk ve kaputunun değişik olduğunu biliyordum. Eksper firmasına bu iki parça değişmiş bu yüzden ağır bir darbeden dolayı olup olmadığını şasi direk podyede bir işlem olup olma...

 • profile
 • profile
 • profile
4 Destekçi
2 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 23 Eylül 2020 15:18

Kars Garantiliarabam.com firmasına 23.09.2020 de binek araç götürdük kurumsal bir firma olarak güvenerek ama şube expertiz yaptıktan sonra aynı paket kurumsal fiyat talebine uyan garantili arabam Erzurum şubesinde 200 TL olan full paket Kars Garantili Arabam expertize 400 TL para istedi ve tehdit ed...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 21 Eylül 2020 16:29

Konya doctor check up garantili arabam oto ekspertiz pandemi döneminde ihtiyacımız olduğu için Konya’dan bir araç bulup, sahibinin tavsiyesi üzerine bu gereksiz yere ekspertiz yaptırmıştık. Alırken, değişeni boyası olmayan ve her yerine hatasız yazılan aracı, satarken başka bir ekspertiz firmasına g...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 12 Ağustos 2020 13:58

22.06.2020 yılında Sahibinden tamamen orijinal olduğu söylenen araba için pazarlık yaptım ve anlaştım. Avcılarda bulunan arabayı ekspertiz yaptırmak istediğimi belirttiğim. O bölgeyi bilmediğimden araç sahibi beni Garantili arabam Avcılar şubesine ekspertiz yaptırmak için götürdü. Araca yapılan eksp...

 • profile
 • profile
2 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 20 Temmuz 2020 15:49

Garantili arabam firmasına güvenerek Manisa Turgutlu şubesinde bir ekspertiz yaptırdık ve aracı satın aldık. Ekspertiz araçta ciddi bir sorun olmadığını ve motorunun gayet iyi durumda olduğunu (o kadar iyi ki fabrika verisi 130 tork olan araca 181 tork çıkarılmış) gösterir bir rapor hazırlandı. 300 ...

 • profile
 • profile
 • profile
5 Destekçi
1 Yorum