Toplam çözüm sayısı
..
Garanti Koza İnşaat ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Yeni karşılaştırma

ile

Garanti Koza İnşaat Malımızın Tapusunu Alamıyoruz!

7.244görüntüleme
Ayhun
Ayhun 13 Aralık 2020 01:25

2011 yılında Garanti Koza İnşaat akkoza projesinden 60 ay vadeli senetler imzalayarak Topraktan daireler aldım. 2016 haziran ayında bitmesi gereken toplamda 475 bin liralık borçlarımı 780 bin lira olarak yasal faizleriyle, vade farklarıyla, protesto masraflarıyla birlikte ödedim. 2016 eylül ayında dairelerime Burgan Bank ® tarafından ipotek koyulduğunu 2020 yılında öğrendim. Borcumu bitirdiğimde tapuları mı ve borcu yoktur yazılarını talep ettim. Tapuları vermelerinin mümkün olmadığını fakat borcu yoktur yazılarını verebileceklerini 2020 şubat ayında bildirdiler. Pandemi süreci akabinde başlamasından dolayı yazıları gidip alamadım. 2020 ekim ayında Burgan Bank'ın garanti Koza'dan alacaklarına karşılık ipotek ettiği daireleri satışa çıkaracağını öğrenince avukatımla birlikte dava açarak dairelerime tedbir koydurdum. Bu dava sürecini başlatmadan önce Garanti Koza İnşaat ile telefondaki görüşmemde borcu yoktur yazılarımı talep edince bende hizmet bedeli+KDV masrafları+senetler elimde olmasına rağmen ödenmediği iddia edilen protesto masrafları +iskan harcı başlıkları altında toplamda daire basına 21 bin lira talep ettiler 2 daire ile 42 bin lira. Bende sözleşmede bunların yazmadığını sadece KDV masrafının tarafımca ödeneceğini, geri kalan iskan harcı vs gibi alacakların tapu devri sırasında zaten ödenecek tutarlar olduğunu bildirdim ama dinlemediler. Şimdi asıl mesele şu hem tapumu vermiyorlar hem de haksız yere icra yoluyla benden hakları olmayan bir parayı istiyorlar hem de 58 bin lira olarak. Bizler dişimizden tırnağımızdan artırıp bir yatırım yapıyoruz hem mağdur oluyoruz malımızın tapusunu alamıyoruz hem de yetmezmiş gibi icra yoluyla ne alırsak kardır mantığıyla dava ediliyoruz. İtiraz hakkımı sonuna kadar kullanacağım.

4 Yorum

Ekrem
Ekrem02 Ocak 19:13
 

Herkesin gözü önünde açıkça bir tiyatro oynanıyor. Önce paralarımızı Garanti Koza alıyor sonra danışıklı bankaladan para çekiyor ve parasını ödediğimiz dairelere Akbank el koyuyor. Sayın içişleri bakanımız Süleyman Soylu, sadece size güveniyorum. Soy

 1
Gülten
Gülten05 Mart 00:45
 

Kardeşimden de 20 bin TL'ye yakın tapu iskan harcı vs vs aldılar. Dava açtık 10bin tl lik kısmı kazandık. Mahkeme kararını icraya koyduk. Ama şirket icra dosyasına hiçbir ödeme yapmadı. Araçları üzerinde de 100 den fazla haciz varmış. Şirket galiba batık durumda. Bu nedenle haksız yere talep ettiği paraları vermeyin. Sonra dava açıp kazansanız da tahsil edemiyorsunuz. Böyle fazladan haksız para taleplerine karşı ödeme yapmadan menfi tespit davası açılması uygun olur.

Vural
Vural1 hafta önce
 

Şirket iflas etmiş. Tapunuzu alabildiniz mi? Tapuyu almadan neden ödeme yaptınız onu anlayamadım

Ayhun
Ayhun1 hafta önce
 

Senetlerim vardı 2011 yılından 2016 yılına kadar olan, topraktan girdim projeye, %85 i bitmeden tapu veremiyorlar zaten insaat firmaları, borcum bittiğinde şirket çoktan daireleri ipotek verip kredi kullanmış. Şirket iflas etti doğru, asıl şimdi her şey dahada zorlaşacak, davalar 5 sene sürer artık, mal kaçırdılar borçtan kaçtılar kasti olarak alınmış iflas kararı var ortada, bu işin arkasında kimler var belli değil ama tahmin etmek zor değil. Davamı sonuna kadar sürdüreceğim, eninde sonunda o tapuları alacağım.

 2
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile