Garanti Kapsamına Giren Ürün Tamiratı.

Ertuğrul Ş. |

4 yıl garantisi olan tost makinesinin kablosunda kendinden oluşan bir hata nedeni ile yanık meydana geldi. Bununla alakalı King Pendik yetkili servisine gittim. Yetkili servis demeye 1000 şahit lazımdı. Ürünün yapımı garanti kapsamında diye kabloyu kesti, yama yapıp bantla sardı. Barkod numarasından sorgulamak yerine benden fatura fiş talebinde bulunda. Bende yanımda olmadığını söyledim. Sistemden bakın dedim. Benim barkod sistemim yok 10.00 TL ücret vereceksin dedi. Resmen kavga yaptı benimle.

Etiketler :

Garanti Kapsam Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ertuğrul Ş.
  02 Mart
  10:32

  Siz hem garantinizi uygulamayın, hem kabloyu bantla yapıştırın değişmek yerine, hem ücret alın hem de pişmiş kelle gibi şimdi susun bi dahakine ücret alınmayacak deyin. Makine Sanayi Enstitüsü Garanti kapsamın olan her ürün özellikle elektrik aksamı kablo aksamı tamir edilmemeli demektedir. ayrıc altını çiziyorum sizin servisiniz bunu yapmakla benim ürünümü garanti dışı bırakmıştır. ürünü bende biliyordum bantlayıp yapıştırıp kullanmayı. bu olaydan ailemden birisi yanar ya da elektrik çarpılırsa özellikle çocuklar O zaman görürüm tüketicimizin mail adresine gerekli bilgilendirme ve yönlendirme yapılmıştır demeyi. Nereye yönlendirdiyseniz. Tüketici Mahkemesinde Hakkımı Sonuna Kadar Arayacağım.

 • Ertuğrul Ş.
  02 Mart
  10:27

  Tüketicinizi müşteri hizmetleriniz aradı. Sizin deyiminizle Pendik servisiniz, benim deyimimle merdiven altı tamirhane benden garanti kapsamına gİren ürünü tamir etmeye, üstelik değişmesi gereken kabloyu kesip bantla yeniden yapıştırması karşılığında 10,00 TL ücret aldı. Bakın garanti kapsamına giren yapılması gereken şeyi yapmadığı gibi bir de ücret alındı diyorum. Müşteri hizmetleriniz bana telefonda diyorki bir daha arızalanırsa sizden ücret alınmayacak... Bu ne demek ya ben ürünü arıza yapsın sürekli servislerle merdiven altı acayip ucayip yerlerle uğraşayım diye almadım ki. İhtiyacım doğrultusunda kullanmak için aldım. 4 yıl garantilisini aldım ki sorun çıkınca güzel bir şekilde yapılsın diye.

 • 01 Mart
  18:25

  Sayın Yetkili,

  Tüketicimizin mail adresine gerekli bilgilendirme ve yönlendirme yapılmıştır.

  İyi çalışmalar dileriz.
  Saygılarımızla.

  King Müşteri Hizmetleri
  (0800) 219 20 27 (ücretsiz)