01 Kasım 2016 #6823203

Garanti Emeklilik Sonradan Çıkan Cayma Bedeli

Yaklaşık 3 ay önce kredi çektiğimde yapılan bireysel emeklilik sigortasını iptal etmek için bankayı aradığımda bankadan sonradan öğrendiğim eğer 5 yıldan önce çıkarsam paramın kesintiye uğrayacağı ve kesintinin de çok büyük olduğu sadece benim yatırdığım para (devlet katkı payı vs. Hariç) 450 TL ama banka eğer şimdi çıkarsam 108 TL vereceklerini söyledi. Hem para yatırıyorsunuz hem çıkmak istediğiniz de yatırdığınız parayı geri alamıyorsunuz alsanız da % 66 kesinti (297 TL) yapılıyor elimize geçende %24 lük kısım (108) TL.

Kıvanç 2.392 Okunma

Cevaplar

  • Kıvanç03 Kasım 2016

    Sözleşmenin yürürlüğe girmesi ve cayma hakkı MADDE 7 – (1) Emeklilik sözleşmesi, şirket tarafından reddedilmediği takdirde, varsa blokaj süresinin tamamlanmasını müteakip, katkı payı olarak yapılan ilk ödemenin şirket hesaplarına nakden intikal ettiği tarihte yürürlüğe girer. Teklifin şirket tarafından reddedilmesi halinde, verilen ödeme talimatları iptal ettirilir ve varsa yapılan tüm ödemeler hiçbir kesinti yapılmadan beş iş günü içinde ödeyene iade edilir. (2) Katılımcı, teklif formunun imzalanmasını veya teklifin onaylanmasını müteakip altmış gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma halinde durum, katılımcı tarafından şirketin çağrı merkezine veya faksla yahut postayla şirkete bildirilir. Cayma bildiriminin şirkete ulaşmasını 218 müteakip verilen ödeme talimatları iptal ettirilir ve yapılan tüm ödemeler, fon toplam gider kesintisi haricinde hiçbir kesinti yapılmadan, varsa yatırım gelirleriyle birlikte on iş günü içinde ödeyene iade edilir. Yürürlüğe girme tarihi 25 ağustos fakat 24 Kasım'da 60 gün nasıl doluyor ve cayma hakkını kullanamıyorum bunu açıklayın bana

  • Garanti Emeklilik Temsilcisi01 Kasım 2016

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İlettiğiniz geri bildirimi detaylı olarak incelemeye başladık. Yaşadığınız sürecin memnuniyete dönüşmesi öncelikli hedefimiz. Konuyla ilgili en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garantiemeklilik.com.tr’de yer alan Biz Size Ulaşalım Formu’ndan veya 444 0 336 numaralı telefondan bize iletebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön