20 Eylül
Yorum Yap
#10931126

Garanti Emeklilik Pişmanlığı!

Yaklaşık 1 yıl önce BES sistemine katıldım. İlk olarak yatırdığım paradan stopaj kesintisi diye 117 TL kestiler. Sonraki aylarda ise; neredeyse 1 yıl içerisinde sadece 3 dekont gönderildi tarafıma. İlk dekont 495 TL yatırıma 117 TL zarar ettirmişler. 2. dekont 1.065 TL yatırıma 114 TL zarar ettirmişler. 3. dekont 1.635 TL yatırıma 167 TL. Zarar ettirmişler. Bu dekontların hiçbirinde yatırdığım para artmamış sürekli olarak negatif getiri diye para kesilmiş. Neden sürekli dekont yollamadıkları sanırım anlaşılmıştır.


Yönetim gideri diye para kesiyorlar. Benim param fon yöneticileri tarafından yönetilip para kazanması gerekirken her ay negatif getiri diye para kesiyorlar. Aradığınızda fonu siz seçip değiştirebilirsiniz diyorlar. Sizi suçluyorlar. Bunu sürekli ben yapacaksam size neden para yatırayım veya yönetim gideri diye parayı neden kesiyorsunuz. Ayrılmak istediğimde ise; erken çıkıştan dolayı 706 TL daha para kesiyorlar. 2.250 TL civarı para yatırıp sonunda elinize geçen 1.150 TL para. Devlet katkısı vesaire diye süsleyip püsleyip sonunda ki durum bu. Devlet katkısı veya faiz istemiyorum sadece size emanet ettiğim parayı geri verin diyorum. Oda yok.


Eşim için yaptırdığım emeklilik sözleşmesi de dahil hepsini iptal ettirdim. Zararın neresinden dönerseniz kardır. Şu an Garanti Bankası'nda da neyim varsa kapatıyorum. Umarım bir daha yolum düşmez. İş yerimde de maaş hesabının başka bankaya geçirilmesi için elimden geleni yapacağım.

Gürhan 1.669 Okunma

Cevaplar

  • Garanti Emeklilik Temsilcisi21 Eylül

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İlettiğiniz geri bildirimi detaylı olarak incelemeye başladık. Yaşadığınız sürecin memnuniyete dönüşmesi öncelikli hedefimiz. Konuyla ilgili en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garantiemeklilik.com.tr’de yer alan Biz Size Ulaşalım Formu’ndan veya 444 0 336 numaralı telefondan bize iletebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler