02 Ocak 2018
#9972967

Garanti Emeklilik Haksız Kazanç Sağlanması!

Garanti Emeklilik için 2016 Kasım tarihinde imza aldılar, hesabım açılırken bende belki olabilir diye kenarda dursun dedim, şubede çalışan arkadaşlara da puan olarak yansıyacak diye fakat 1 yıl dondurmuşum ve 02.01.2018 tarihinde hesabıma para geldi, hesaptan bunun ücretini çektiler ve bana haber dahi verilmedi (sistemde numaram kayıtlı değilmiş - Garanti Bankası'nda numaram kayıtlı) sonuç olarak hesabımdan benden habersiz Garanti Emeklilik adı altında 355 TL çekilmiş çıkmak istediğim zaman ise paramı iade etmeyip sözleşmeye göre 5 yıl kalmam gerekiyormuş yoksa iade edilmediğini söyledi. Müşteri temsilcisi ben bu tutarın tarafıma hiçbir kesinti olmadan iadesini ve Garanti Emeklilik ile ilgili bir daha herhangi bir kesinti yapılmamasını talep etmekteyim.

Göktuğ Göktuğ 737 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Göktuğ04 Ocak 2018

    Bugün 17:21 itibari ile garanti emeklilikten arandım ve kısaca paranın iadesinin olamayacağı benim 1 yıllık dondurduğum ve haberimin olduğunu varsayarak hesabımdan kesintisi yapılmıştır. Kendilerince haklılar 11-12 sayfalık sözleşmelerde bunları yazıyorlar ve kimsenin bunları okumaya zamanı yok bu yüzden karşımızdaki insana güvenip imzalıyoruz fakat 1 yıl sonra karşımıza çıkıyor. Aklımdan tamamen çıkmıştı Kasım ayına kadar dondurduğum ve bana imzanız var haber vermemize gerek yoktu deniyor. İletişim numarası olmadığından haber de verilememiş (Garanti Bankası'ndan mevcut) Bireysel emeklilikten çıktığım takdirde ise alınan 355 TL geri iade edilemiyormuş. Ben de paramı alabilme ihtimalime karşın şimdilik hesabımı dondurdum umarım paramı alır ve kapattırabilirim. Tüketici Hakları'na da başvuruda bulundum bakalım sonuç ne olacak. Garantinin yapmış olduğu sözleşmelere dikkat etmeniz gerekli.

  • Garanti Emeklilik Temsilcisi02 Ocak 2018

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İlettiğiniz geri bildirimi detaylı olarak incelemeye başladık. Yaşadığınız sürecin memnuniyete dönüşmesi öncelikli hedefimiz. Konuyla ilgili en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garantiemeklilik.com.tr’de yer alan Biz Size Ulaşalım Formu’ndan veya 444 0 336 numaralı telefondan bize iletebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları