11 Mayıs 2017
#8344075

Garanti Emeklilik Erken Çıkış Kesintisi

Garanti Emeklilik'ten 2015 yılında yapmış olduğum bireysel emeklilikten çıkmak üzere kendilerine ait numarayı 11.05.2017 tarihinde aradım. Çıkış işlemlerine başlamak için onayımı almadan önce yatırdığım tutarın devlet katkısı hariç 1440 TL olduğunu bildirdiler. Ancak 5 yıldan önce çıkış yapmak istediğim için bu tutarın 690 TL'lik kısmının kesileceğini ve elime 890 TL geçeceğini belirttiler. Bu kesintinin sebebinin ise o dönem yapmış olduğum sözleşmedeki şartlar olduğunu belirttiler. Bakın ben atmış olduğum imzanın ve sözleşmeyi doğru düzgün okumadan müşteri temsilcisine güvenmemin pişmanlığını yaşıyorum ancak maaşlı müşterisi olduğum, kredi kartını kullandığım, mortgage kredisi kullandığım ve tüm sigortalarını (deprem + Evim Garanti'de Plus) yaptırdığım bankanın bu yaptığını kabullenemiyorum.

Ersin Ersin 2.616 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ersin13 Mayıs 2017

    Konuyla ilgili Garanti Emeklilik tarafından arandım ve benimle görüşen müşteri temsilcisinin ilgisine çok teşekkür ediyorum. Sorunum tabi ki çözülmedi çözülebileceğini de düşünmüyorum çünkü her ne kadar okumadan imzalamış olduğum sözleşmeye atmış olduğum imza nedeniyle haksız olsam da yine de yapılanı kabullenemiyorum. Sözleşmede yazılı bu maddenin müşteriyi korumaktan çok uzak olduğunu düşünüyorum. Bankalar elde edecekleri karları ve doğal olarak çalışanlarının da masraflarını düşünerek kendilerini parasal konularda emniyet altına almak isteyebilirler bu doğru fakat sözleşme hükümlerinde yazan yıllık asgari brüt ücretin %8.5'ini geçmeyeceği söylenen kesinti bedelleri maksimum değer olan %8.5'a değil de müşteri lehine daha düşük oranlara düşürülerek hesaplanabilir. Bu nedenle iki taraftan birinin lehine çözülecekse bir husus genelde kazanan bankalar oluyor.

  • Garanti Emeklilik Temsilcisi11 Mayıs 2017

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İlettiğiniz geri bildirimi detaylı olarak incelemeye başladık. Yaşadığınız sürecin memnuniyete dönüşmesi öncelikli hedefimiz. Konuyla ilgili en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garantiemeklilik.com.tr’de yer alan Biz Size Ulaşalım Formu’ndan veya 444 0 336 numaralı telefondan bize iletebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları