14 Ocak
Yorum Yap
#11444526

Garanti Emeklilik Erken Çıkış Aldatmacası

2017 Eylül ayında BES'e gönüllü giriş yaptım, en az 3 yıl kalınca devlet katkısıyla birlikte gayet güzel bir birikim olacağı, asla kesinti vesaire olmayacağı sadece paranızı fonda kullanarak değerlendireceklerini söyleyerek ve erken çıkış durumunda kesinlikle bir zararımız olmayacağı yalanını bize de söyleyerek güzelce bir ikna ettiler.


Eylül 2017 tarihinden bu yana hiç aksatmaksızın aylık tutarı yatırdım, fakat çeşitli aciliyetler ve ödemelerin sürekli negatif getiriyle sonuçlanması sebebiyle ayrılmaya karar verdim. Bu kararım kesin... Telefonda müşteri hizmetleriyle yaptığım konuşmada şoke oldum çünkü bana sistemden erken çıkacağım için 500 TL üzerinde kesinti yapılacağını söylediler. Telefonda birkaç kez bunun baştan asla söylenmediğini hiç kesinti yapılmayacak diyerek teşvik edildiğimizi söyledim ama nafile danışıklı dövüş ile güzel kandırıyorsunuz insanları... Neyse olsun dedim; bir de çıkış işlemlerini öyle zorlaştırıyorlar ki pes edip sistemde kalalım... Şubeye gidip fazla çıkış belgesini imzalayıp gönderecekmişim. Üşenmiyorum ve hepsini yapacağım ama bana üyelik imzalattıran kadına da gidip şubede bunun hesabını soracağım beni hatırlamasa bile o yanlış bilgilerle sattığı bireysel emekliliği asla unutamayacak.


Bin bir türlü yalanla imzaladığım ücreti sizden gerekirse Tüketici Hakları mahkemesine başvurarak alacağım, merak edilmesin bunun için yeterli vaktim de var. Bunca yıllık Garanti müşterisiyim kartından, hesabına kadar tüm ürünlerinizi de kapatarak iade edeceğim ve sizle asla tekrar çalışmayacağım. Ürünlerinizi satmak için elemanlarınıza yalan söyletebiliyorsanız, bravo tek kelime ile.Ve bir daha mı asla Garanti önünden geçmem.

Özgür Özgür 1.689 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Garanti Emeklilik Temsilcisi15 Ocak

    Değerli Müşterimiz, Geri bildiriminizle ilgili 15.01.2019 tarihinde telefon aracılığıyla tarafınıza bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.

  • Garanti Emeklilik Temsilcisi14 Ocak

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İlettiğiniz geri bildirimi detaylı olarak incelemeye başladık. Yaşadığınız sürecin memnuniyete dönüşmesi öncelikli hedefimiz. Konuyla ilgili en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garantiemeklilik.com.tr’de yer alan Biz Size Ulaşalım Formu’ndan veya 444 0 336 numaralı telefondan bize iletebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları