08 Şubat
Yorum Yap
#11557684

Garanti Emeklilik 5 Parasız Bırakıldım Bir Anda

Çok zor durumdayım, maddi anlamda mağdur bırakıldım. Garanti bireysel emeklilik tarafından acil ilginize! 5 yıldan beri buradayım Garanti BES 'teyim. Suadiye Garanti personeli ısrarı ile girmiştim. Dünden beri yasadığım mağduriyeti izninizle paylaşmak istiyorum. Dün Garanti Bankası ATM 'ye gittiğimde hesabımda hiç para kalmadığımı, 11.340 TL çekildiğini gördüm. Bu miktar 1 değil, 2 değil 5 değil yaklaşık 12 bin TL yakın para. 01 Şubat 'ta maaşımı almıştım. Ancak paramı henüz borçlarım ve ödemelerim için kullanmamıştım. Bu durumu tesadüfen fark ettim ve aklıma ilk gelen; dolandırıldım oldu.


Panik atak Garanti Bankaşubesine girdim. Öğrendim ki BES tarafından param bana hiçbir bilgi verilmeden, bilgilendirilme yapılmadan en üst leveldan param emrivaki yapılarak resmen alınmış. Garanti BES tarafından bir bilgi bile gelmedi, gönderilmedi, SMS, mail vs... Yani hiç haberim yoktur. Tesadüfen dün 06 Şubat Çarşamba öğleden sonra saat: 13:30' da hesabıma bakınca fark ettim. Şu anda gerçekten çok zor durumdayım. Garanti den hiç kimse ile görüştürülmüyorum.


E** S** S**' den (Müşteri Deneyim Md) TSK maili alıyorum ama görüştürülmüyorum. Sadece çağrı merkezi- müşteri temsilcileri ile görüşüyorum. Hem de Garanti BES'te prestijli safir vip müşterisiyim. Ona rağmen bile beni yetkililer görüşmek için muhatap bile alınmadım. Bugün verdikleri cevap; ödemeyi geri yapamayacaklarını, bana 25 Ocak da ve 28 Ocak'ta SMS mesajı attıklarını ona göre de bankada para olunca en üst leveldan parayı çektiklerini belirttiler. Bu kabul edilebilir bir şey değildir, kesinlikle. Ondan öncesinde devamlı aranıp, yıllık ödememi, ek ödememi yapacağımı, ne kadar ödeyeceğimi bilgisini vererek ödeme hep yaptım. Yıllık bazda, istediğim zamanda...


Bankamdaki tüm parayı çekip, sonrasında biz SMS mesaj göndermiştik veremiyoruz demenizi kesinlikle kabul edilebilir bir şey değildir. Şu anda hesabımdaki tüm parayı çekmiş, beni maddi anlamda çok zor durumda bırakıldım. Kredi kartı ödemelerim, otomatik fatura ödemelerim ve almış olduğum kredi borcumu nasıl ödeyeceğimi düşünüyorum. Bu paraya ihtiyacım bulunmaktadır. Resmen emrivaki yapılıp, müşteri boşluğu doldurulup para aynı anda çekilmiştir.

Aysin Aysin 632 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Aysin'in Teşekkür Mesajı08 Şubat

    06 Şubat'tan beri yasamış olduğum mağduriyetim ve şikayetlerim üzerine Garanti Emeklilik bes tarafından çekilen tüm param bugün öğleden sonra tarafıma iade edilmiştir teşekkürler. İyi Çalışmalar,

  • Garanti Emeklilik Temsilcisi08 Şubat

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İlettiğiniz geri bildirimi detaylı olarak incelemeye başladık. Yaşadığınız sürecin memnuniyete dönüşmesi öncelikli hedefimiz. Konuyla ilgili en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garantiemeklilik.com.tr’de yer alan Biz Size Ulaşalım Formu’ndan veya 444 0 336 numaralı telefondan bize iletebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları