18 Kasım 2015

Garanti Emeklilik Yanlış Bilgilendirme.

2 ay kadar önce bireysel emeklilik sisteminden nakit ihtiyacı sebebiyle ayrılmak istediğimde beni telefonla arayarak 1 Ocak 2016'ya kadar beklersem yaklaşık 1000 TL olan devlet katkısını %15 kesintili olarak 700 800 lira kadar alacağım ve ihtiyaç kredisi çekmem durumunda ödeyeceğim faizin çok üzerinde devlet katkısı elde edeceğim konusunda bilgilendirildim.

Bu yanlış bilgilendirme sebebiyle kredi çektim. Ancak emeklilik gözetim merkezi sitesine baktığımda durumun öyle olmadığını gördüm, çektiğim kredinin faizi bile hak edeceğim devlet katkısının 2 katından fazla. Yanlış bilgilendirildiğim için mağduriyetimin karşılanmasını talep ediyorum.

İlker 481 Okunma

Cevaplar

  • İlker 16 Aralık 2015

    Ses kaydının dinlenerek benim konuşmayı yanlış anladığım bilgisi verildi. Not: 1000 TL'devlet katkısının 150 TL'sini almak için 4000 TL kredi çekip 200lira faiz ödedim. Hata bende telefon görüşmesinde "sonuç olarak ben 1 Ocak'ta BES'ten çıkarsam elime tahmini kaç para geçecek? " diye sormadığım için net cevap alamadım. Sonuç: bankalarla ilgili yapacak olduğunuz işlem ne olursa olsun eğer sizi arayıp yönlendirmeye çalışan biri varsa bilin ki doğru yoldasınız...

  • Garanti Emeklilik Temsilcisi18 Kasım 2015

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İlettiğiniz geri bildirimi detaylı olarak incelemeye başladık. Yaşadığınız sürecin memnuniyete dönüşmesi öncelikli hedefimiz. Konuyla ilgili en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garantiemeklilik.com.tr’de yer alan Biz Size Ulaşalım Formu’ndan veya 444 0 336 numaralı telefondan bize iletebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön