Garanti BBVA ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

İpotek Kaldırma Yapmayan Garanti BBVA

953görüntüleme
İhsan
İhsan 21 Kasım 2020 05:25

Konut kredisi kullandığım Afyonkarahisar merkez 2. Dumlupınar' da bulunan Garanti Bankası hiçbir şey bilmeyen her sorduğumu yan veznedeki arkadaşına soran sonrada işlemleri yaptım deyip hiçbir işlem yapmadan ya da eksik işlem yaparak müşterileri mağdur etmektedir. Evimi saracağımı alan kisinin başka bankadan kredi çekileceğini kapatma yazısı vermelerini istedim. Benimle ilgilenen daha doğrusu ilgilenmeyen hanımefendi yan vezneleri dolaşmaya başladı kimse onu kale almadı, dinlemediler bile. Bayan yazık çaresiz bir şekilde geri geldi oturdu öyle bir yazı veremiyormuşuz dedi. Hanımefendi bu benim ilk defa yaptığım bir şey değil borç kapama yazısı vereceksiniz satın alacak kisi bunu bankasına verecek dedim. 

Tamam ben bir daha sorayım dedi kalktı masadan ben bilmiyorum yeni başladım da dedi bizi yarım saat orada bekletti yarım saatin sonunda o yazıyı başkasına çıkarttırıp getirdi. Ayrıca dedim ki evin satışını vereceğim DASK ve evim güvende sigortalarımı iptal edin dedim. Dilekçe yazarak poliçelerin yenilenmemesi ve hesaptan para kesilmemesi için talep oluşturmasını söyledim. Onun için müşteri hizmetlerini aramamı söyledi. Hanımefendi müşteri hizmetlerini aradım şubeden dilekçe doldurup sizin yapacağınızı ilettiler dedim. Ha tamam o zaman dedi bir kağıt çıkardı uzun uğraşlar sonucu bayana hiçbir şekilde güvenim kalmadı hep başından savmak için geri çeviriyordu bir şey bilmediği için. 

Neden böyle insanları işlem alsın diye oturturlar hiçbir şey öğretmeden anlamış değilim. Garanti Bankası'na yakıştıramadım. Herhangi bir esnaf dükkanı değil her önüne geleni masaya oturtup insanları mağdur edemezsiniz ama ettiniz sigortalarım iptal olmadı DASK poliçesi yenilendi parası kesildi. Evim güvende sigortasının iptalini yapmamış yine gitmek zorunda kaldım o zaman yapıldı.

Evi sattım senesi geliyor 1 ay sonra alan kişi beni arıyor Garanti Bankası ipoteği kaldırmamış diyor. Evi satalı 10 ay olmuş ipoteği teke düşürmemişler. Bir işlemi yapmaktan aciz böyle bir banka görmedim. Bankayı arıyorum buraya gelmeniz lazım diyorlar. Ben sizin eksik yaptığınız işlem yüzünden defalarca gelmişim zaten başvurularımı alıp işlemi yapmadığınız için benim param kesilmiş sattığım evin DASK parasını kesmişsiniz. Koskoca banka benim 133 TL 'mi istiyor. Aldıkları onca faiz yetmezmiş gibi 10 ay sonra öğreniyorum ki ipotek kalkmamış bu ne lakayıt çalışma sistemi? Ben sizin arkanızı mı arayacağım işlemi yaptık deyip gönderiyorsun sonra bir daha gelin yapalım. İşim gücüm yok sizinle mi uğraşacağım?

Garanti BBVA Logo
Garanti BBVA21 Kasım 2020 05:25

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler