Garanti BBVA Yıllık Kart Ücreti İadesi

Hasibe Hasibe08 Temmuz 16:39

5549 6******030 garanti kredi kartıma yansıtılan yıllık kart ücretinin kartıma iadesini istiyorum. Aşağıda detaylarını ilettiğim kanun bu ücretin alınmasına karşıdır.

Hukuki olarak 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksız söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış. T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son kararına göre söz konusu yılık kart ücreti aidatının 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.

Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde kartımdan kesilen ücretin iptal edilip tarafıma iade edilmesini istiyorum. En yakın zamanda benimle iletişime geçilmesini talep ediyorum. Aksi takdirde Tüketici Hakları'na başvuracağım ve kredi kartımı iptal edeceğim bir daha da Garanti Bankası'nı aşla kullanmayacağım.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 08 Temmuz 16:40

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler