Garanti Bbva Yıllık Kart Ücreti Alınması

Uğur Uğur08 Temmuz 16:40

9 yıl çalıştığım özel bankanın kredi kartını aidat ücreti olmadığı halde çok az kullanıp, yıllardır gelen alışkanlık nedeni ile 10 yılı aşkın süredir bonus kartı kullanmaktayım. 20,000 TL limitli ömür boyu aidat alınmayacak kartım dururken Bonus Card'ı aktif kullanmaya devam edip kart ücretinin alınması beni Garanti Bankası'ndan soğutmuştur.

4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksız söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmıştır ve Garanti BBVA, bonus kartımdan haberim olmadan ve tamamen usulsüz bir şekilde 141.50 TL kart aidatı almıştır.

T. C. Yasalarına aykırı olan ve özellikle yargıtay kararı olmasına rağmen tarafımdan kesinti yapılan bu ücretin iadesini talep ediyorum. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde kesilen yıllık kart ücretlerinin iptalini ve tarafıma iade edilmesini istiyorum. Aksi durumda hukuk sürecini başlatıp dilekçe vereceğimi bilginize sunarım.

Cevaplar

profile-icon Uğur 08 Temmuz 17:58

75566229 referans numarası ile iletişim formu üzerinden de talebimi ilettim. Acil çözüm bekliyorum

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 08 Temmuz 16:40

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Ayberk 1 gün önce  

  Merhaba şikayetiniz herhangi bir çözüme kavuştumu?

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Uğur 1 gün önce  

  Merhaba İade yapmayacaklarını yasal olarak belirttiler

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler