sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Garanti Bbva Yıllık Kart Ücreti

Kaan Kaan22 Ekim 16:03

2031 no... İle biten Garanti Bonus kredi kartıma 20.10.2020'de 141,50 TL'lik yıllık üyelik ücreti eklenmiş tüketici kanunu 28 Mayıs 2014 31. Madde 3. Fıkra: kart çıkaran kuruluşlar, tüketicilere yıllık üyelik aidatı ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorundadır.

4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından, söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip müzakere edilemediğinden haksız şarttır.

13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.

Yıllardır müşterisi olduğum ve ayrıca maaş müşterisi olduğum Garanti Bankası'ndan mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde 2020 Ekim ayında ekstreme yansıtılmış yıllık kart ücretinin ve hesap açılışından bu yana kesilen yıllık kart aidatlarımın iptalini ve tarafıma iadesini istiyorum.

Kesilen ücretin iptal edilmesini ve ekstra bir yükümlülük altında bırakılmayı kabul etmiyorum. Aksi halde Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuruda bulunacağımı bildiririm. Ücret iadesi yapılmadığı takdirde kartımın kapatılması içinde aranmayı talep etmekteyim.

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 22 Ekim 16:10

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler