Garanti BBVA Yıllık Kart Aidatı Kesintisi Yaptı!

Dilara Dilara28 Mart 20:35

Bugün kart ekstremin kesilme günüydü ve internet bankacılığı üzerinden borcumu ödemek istediğimde 141,50 TL yıllık kart ücreti kesildiğini gördüm. Müşteri hizmetlerini aradığımda 40 TL bonus yükleyebileceklerini söylediler, inatla hala 100 TL cebe indirme peşindeler. Bu ücreti özellikle milletin böyle bir durumunda kesiyor olmanızı kınıyorum ve kesinlikle iade talep ediyorum. Aksi takdirde kartımın iptalini sağlayıp olması gerektiği gibi yıllık ücret talep etmeyen bankalara geçiş yapacağım.

T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme, 13. Hukuk Dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son kararına göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 2Yorum

Cevaplar

Garanti BBVA Logo Garanti BBVA 28 Mart 20:40

Değerli müşterimiz, Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmemiz için konuyu garantibbva.com.tr iletişim formu üzerinden iletmenizi rica ederiz. Bize ileteceğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Garanti BBVA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Özgür 30 Mart 08:27  

  İptal yapmayıın işlerine geliyor. Onlara göre malzeme çok nasılsa. E-devletten Tüketici yazarakk ilgili bölümden form doldurun. Tüketici Hakları Hakem Heyeti sizin lehinize karar verecektir. Ben çoğu kez aldım.

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Dilara 30 Mart 17:34  

  Asla ilgilendikleri yok zaten. Çok teşekkür ederim

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler